درمان زخم

 1. August 14, 2018

  زخم های دردناک غیر قابل درمان ناشی از دیابت

  زخم های دردناک غیر قابل درمان ناشی از دیابت 

  برنامه مدیریتی شما

  مشکلات مربوط به درمان زخم می تواند یکی از مشکلات اصلی و ناگوار دیابت باشد . در ادامه اطلاعات بیشتری درمورد زخم های پیشرفته و راه های جلوگیری از عود کردن آن ها ، آورده شده است.

  زخم ناشی از دیابت 

  دلایل بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است زخم های ناشی از دیابت، درمان نشوند.

   اگرچه، توجه به رژیم غذایی و روش زندگی می تواند عوارض ناگوار

  ادامه مطلب
 2. August 09, 2018

  6 درمان خانگی برای متوقف کردن خونریزی

  درمان خانگی برای متوقف کردن خونریزی

   

  بررسی اجمالی

  حتی زخم‌های جزئی به‌ خصوص در مناطق حساس مانند دهان می توانند خونریزی کنند. در بیشتر موارد، پلاکت خون شما به‌تنهایی می‌تواند باعث لخته شدن خون شود. برای سرعت دادن به این امر می‌توانید از درمان های خانگی استفاده کنید و سریع‌تر خونریزی را متوقف کنید. با اندازه و عمق‌های متفاوت، اولین قدم برای این کار، بالا نگه داشتن و فشار بر روی ناحیه می باشد. بعد از آن، چند درمان خانگی وجود دارد که در سراسر جهان برای لخته کردن خون و متوقف کردن آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این وجود، همه این درمان‌ها توسط تحقیقات علمی قطعی پشتیبانی نمی شوند. در ادامه شش درمان خانگی آورده شده است که می‌توان آن‌ها را امتحان کرد.

   

  اعمال فشار برای جلوگیری از خونریزی

  ادامه مطلب
 3. August 07, 2018

  زخم مچ پا

  زخم مچ پا علائم آن روش های درمان انواع آن چه افرادی در معرض خطر این زخم ها هستند !!

  ادامه مطلب
 4. August 07, 2018

  پانسمان سیلیکونی نرم سوالات متدوال در مورد آن

  سیلیکون‌ها، نوعی پلیمر با ساختاری هستند که شامل جایگزینی اتم‌های سیلیکون و اکسیژن با گروه‌های آلی متصل به اتم‌های سیلیکون است. درجه پلیمریزاسیون حالت فیزیکی سیلیکون را مشخص می‌کند که می‌تواند از روغن نازک تا رزین‌های نسبتاً سخت متغیر باشد.

  ادامه مطلب
 5. August 07, 2018

  روش کشیدن بخیه ، نکات مهم قابل توجه و مراقبت بعد از آن

  روش کشیدن بخیه

  بخیه برای بستن زخم ها و جراحت‌ها در  انواع مختلف جراحی ها استفاده می شود. بخیه زدن معمولاً به فرآیند پزشکی بستن زخم با نخ بخیه گفته می‌شود.

  اگرچه که بخیه زدن کار معمولی است اما به توجهات پزشکی خاصی نیاز دارد. کشیدن بخیه با خطرهایی همراه است. بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند که این کار در مطب آن‌ها انجام شود اما این کار برای همه افراد الزامی نیست.

  اگر شما تصمیم دارید که خودتان بخیه های خود را بکشید، بسیار مهم است که چند نکته را در در نظر داشته باشید. در اینجا، ما آسیب های احتمالی کشیدن بخیه، نشانه‌های هشدار و مشکلاتی که ممکن است باعث خراب شدن بخیه شما شود را آورده ایم.

   

  آیا کشیدن بخیه در خانه روش مطمئنی است ؟

  در حالت کلی، کشیدن بخیه توسط خود شما ایده خوبی نمی باشد. زمانی که پزشک شما

  ادامه مطلب
 6. May 07, 2018

  مکانیسم اثر سوربکت در درمان زخم

  سوربکت در پیشگیری و درمان عفونتهای زخم از ابتدا با شماست 

  مكانیسم اثر سوربكت در درمان زخم

  عملكرد سوربكت بر اساس تاثیرات متقابل ذرات هیدروفوبیك (آب گریز) بر روی یكدیگر می باشد. در طبیعت دو ذره هیدروفوب در حضور ملكول آب به یكدیگر اتصال می یابند. با بررسی میكروارگانیسم های پاتوژن توسط محققین سوئدی، وجود ساختارهای هیدروفوب در سطح سلولی این میكروارگانیسم ها شناسایی گردید. زمانی كه سطح سبز رنگ پانسمان در تماس با زخم قرار می گیرد، میكروب در حضور ترشحات زخم به سطح هیدروفوب پانسمان متصل می شود. این چسبندگی سبب غیرفعال شدن میكروارگانیسم شده و با هر تعویض پانسمان میزان آنها در زخم كم می شود. مكانیسم اثر طبیعی سوربكت مزایا و وی‍ژگی های منحصر به فردی را ایجاد كرده و عوارض شایع ذیل در استفاده از محصول وجود ندارد:

  • حساسیت
  • توسیسیته
  • مقاومت میكروبی
  • آلودگی محیط زیستی

  ادامه مطلب
 7. March 06, 2018

  طب سوزنی و دیابت

  بیش از 3000 سال پیش، طبیبان باستانی چینی روشی را اختراع کردند که امروزه طب سوزنی نام گرفته است. در طب سوزنی، پزشکان نقاط خاصی را برای درمان انواع بیماری در بدن تحریک می‌کنند که معمولا از سوزن های کوچک و استریل‌شده استفاده می‌شود.

  ادامه مطلب
 8. February 22, 2018

  انواع مختلف زخم

  اغلب ما انواع مختلف زخم ها را در زندگی روزانه خود تجربه کرده‌ایم. بسیاری از زخم‌های جزئی منجر به آسیب در سلول‌های پوست می‌شود که باعث از دست دادن عملکرد آن ها می‌شود و درمان ساده و زمان برای بهبود آن‌ها نیاز است.

  ادامه مطلب
 9. February 21, 2018

  ارتباط بین دیابت و درمان زخم

  دیابت نتیجه ضعف بدن شما در تولید و یا استفاده انسولین است. انسولین، هورمونی است که بدن شمارا قادر می‌سازد تا از قند و یا گلوکز برای تولید انرژی استفاده کند. اگر بدن شما در سوخت‌وساز گلوکز مشکل داشته باشد، می‌تواند منجر به افزایش سطح قند خون گردد و توانایی درمان و بهبود زخم‌ های شمارا تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

  ادامه مطلب
 10. January 24, 2018

  عفونت زخم پس از سزارین چگونه اتفاق می‌افتد؟

  عفونت ناشی از این زخم، عفونتی است که بعد از عمل سزارین اتفاق می‌افتد. که معمولاً به خاطر عفونت باکتریایی در محل بریدگی جراحی می‌باشد. نشانه های عمومی آن شامل تب، حساسیت زخم و درد زیر شکم می شود. باید توجه داشت که برای جلوگیری از عوارض عفونت این زخم، باید سریعاً آن را درمان کرد.

  ادامه مطلب
صفحه‌ی