مجله پزشکی طب باکس

 1. August 14, 2018

  12 نکته برای مراقبت از پا در صورت ابتلا به دیابت

  اگر شما مبتلا به بیماری دیابت باشید، ممکن است با مشکلاتی در کف پا و ساق پا روبرو شوید که مشکلات در این دو قسمت از بدن، جزء عوارض شایع بیماری دیابت است. دیابت ، بیماران را در خطر بسیار زیادی برای ابتلا به پینه ، میخچه ، تاول و زخم قرار می دهد و قند خون بالا باعث می شود که این آسیب های جزئی و تغییرات پتانسیل ابتلا به عفونت های تضعیف کننده را بالا ببرد .

  ادامه مطلب
 2. August 14, 2018

  زخم های دردناک غیر قابل درمان ناشی از دیابت

  زخم های دردناک غیر قابل درمان ناشی از دیابت 

  برنامه مدیریتی شما

  مشکلات مربوط به درمان زخم می تواند یکی از مشکلات اصلی و ناگوار دیابت باشد . در ادامه اطلاعات بیشتری درمورد زخم های پیشرفته و راه های جلوگیری از عود کردن آن ها ، آورده شده است.

  زخم ناشی از دیابت 

  دلایل بسیار زیادی وجود دارد که ممکن است زخم های ناشی از دیابت، درمان نشوند.

   اگرچه، توجه به رژیم غذایی و روش زندگی می تواند عوارض ناگوار

  ادامه مطلب
 3. August 09, 2018

  فناوری نانو در درمان زخم و ترمیم اعضای بدن

  استفاده از فناوری نانو در درمان زخم و ترمیم اعضای بدن

   سلول‌های پوست شما قابل‌برنامه‌ریزی هستند و این اجازه را به آن‌ها می‌دهد که به انواع دیگر سلول تبدیل شوند. محققان دریافته‌اند که چگونه می‌توان سلول‌های بدن را برنامه‌ریزی کرد و بدن را تبدیل به یک منبع عالی سلول‌هایی کرد که می‌توان از آن‌ها برای درمان زخم، آسیب و حتی تغییر عملکرد اعضای پیر بدن استفاده کرد. تحقیق اخیر در فناوری نانو طبیعی، پیشرفت نانو ترانسفکشن بافتی، یک فناوری است که می‌تواند سلول بالغ را از یک نوع به دیگری، تبدیل کند.، را توسعه داده است. این بررسی توسط دکتر سن چندان و دکترا ال جیمز لی از دانشگاه اوهایو انجام‌شده است. سن و همکارانش تراشه‌هایی را بر روی پاهای آسیب‌دیده موش‌ها امتحان کرد

  ادامه مطلب
 4. August 09, 2018

  6 درمان خانگی برای متوقف کردن خونریزی

  درمان خانگی برای متوقف کردن خونریزی

   

  بررسی اجمالی

  حتی زخم‌های جزئی به‌ خصوص در مناطق حساس مانند دهان می توانند خونریزی کنند. در بیشتر موارد، پلاکت خون شما به‌تنهایی می‌تواند باعث لخته شدن خون شود. برای سرعت دادن به این امر می‌توانید از درمان های خانگی استفاده کنید و سریع‌تر خونریزی را متوقف کنید. با اندازه و عمق‌های متفاوت، اولین قدم برای این کار، بالا نگه داشتن و فشار بر روی ناحیه می باشد. بعد از آن، چند درمان خانگی وجود دارد که در سراسر جهان برای لخته کردن خون و متوقف کردن آن مورد استفاده قرار می‌گیرد. با این وجود، همه این درمان‌ها توسط تحقیقات علمی قطعی پشتیبانی نمی شوند. در ادامه شش درمان خانگی آورده شده است که می‌توان آن‌ها را امتحان کرد.

   

  اعمال فشار برای جلوگیری از خونریزی

  ادامه مطلب
 5. August 07, 2018

  زخم مچ پا

  زخم مچ پا علائم آن روش های درمان انواع آن چه افرادی در معرض خطر این زخم ها هستند !!

  ادامه مطلب
 6. August 07, 2018

  پانسمان سیلیکونی نرم سوالات متدوال در مورد آن

  سیلیکون‌ها، نوعی پلیمر با ساختاری هستند که شامل جایگزینی اتم‌های سیلیکون و اکسیژن با گروه‌های آلی متصل به اتم‌های سیلیکون است. درجه پلیمریزاسیون حالت فیزیکی سیلیکون را مشخص می‌کند که می‌تواند از روغن نازک تا رزین‌های نسبتاً سخت متغیر باشد.

  ادامه مطلب
 7. August 07, 2018

  روش کشیدن بخیه ، نکات مهم قابل توجه و مراقبت بعد از آن

  روش کشیدن بخیه

  بخیه برای بستن زخم ها و جراحت‌ها در  انواع مختلف جراحی ها استفاده می شود. بخیه زدن معمولاً به فرآیند پزشکی بستن زخم با نخ بخیه گفته می‌شود.

  اگرچه که بخیه زدن کار معمولی است اما به توجهات پزشکی خاصی نیاز دارد. کشیدن بخیه با خطرهایی همراه است. بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند که این کار در مطب آن‌ها انجام شود اما این کار برای همه افراد الزامی نیست.

  اگر شما تصمیم دارید که خودتان بخیه های خود را بکشید، بسیار مهم است که چند نکته را در در نظر داشته باشید. در اینجا، ما آسیب های احتمالی کشیدن بخیه، نشانه‌های هشدار و مشکلاتی که ممکن است باعث خراب شدن بخیه شما شود را آورده ایم.

   

  آیا کشیدن بخیه در خانه روش مطمئنی است ؟

  در حالت کلی، کشیدن بخیه توسط خود شما ایده خوبی نمی باشد. زمانی که پزشک شما

  ادامه مطلب
 8. August 01, 2018

  درمان سوختگی با آب جوش

  سوختگی با آب جوش


   عوامل زیادی باعث ایجاد زخم و اسکار می شود که مردم از آن رنج می برند. برخی از آسیب های پوستی شامل سوختگی با آب جوش می باشد.سوختگی با آب داغ که در اینجا پیشنهاد میشه از کلمه scalding به معنای سوزانده شدن استفاده کنیم در واقع به شرایطی گفته می شود که پوست توسط آب در حال جوش و یا بسیار داغ سوخته شود.اتفاقات گوناگونی ممکن است باعث ایجاد این نوع سوختگی شود از جمله : افتادن کتری یا لیوان پر از آب جوش یا سوختگی قابلمه در حال جوشیدن آب و حتی برای افرادی که پوست خیلی نازکی دارند در هنگام دوش گرفتن است. سوختگی با آب جوش می تواند می تواند هر ناحیه ای از بدن را بسوزاند که شایع ترین آن ها دست ها و پاها می باشد و کودکان به دلیل کنجکاوی و بی احتیاطی بیشترین آسیب دیدگان این نوع سوختگی می باشند. شدت درد و میزان سوختگی بستگی به وسعت و میزان لایه های سوخته شده پوست می باشد.

  ممکن است برای هر فردی در

  ادامه مطلب
 9. May 07, 2018

  مکانیسم اثر سوربکت در درمان زخم

  سوربکت در پیشگیری و درمان عفونتهای زخم از ابتدا با شماست 

  مكانیسم اثر سوربكت در درمان زخم

  عملكرد سوربكت بر اساس تاثیرات متقابل ذرات هیدروفوبیك (آب گریز) بر روی یكدیگر می باشد. در طبیعت دو ذره هیدروفوب در حضور ملكول آب به یكدیگر اتصال می یابند. با بررسی میكروارگانیسم های پاتوژن توسط محققین سوئدی، وجود ساختارهای هیدروفوب در سطح سلولی این میكروارگانیسم ها شناسایی گردید. زمانی كه سطح سبز رنگ پانسمان در تماس با زخم قرار می گیرد، میكروب در حضور ترشحات زخم به سطح هیدروفوب پانسمان متصل می شود. این چسبندگی سبب غیرفعال شدن میكروارگانیسم شده و با هر تعویض پانسمان میزان آنها در زخم كم می شود. مكانیسم اثر طبیعی سوربكت مزایا و وی‍ژگی های منحصر به فردی را ایجاد كرده و عوارض شایع ذیل در استفاده از محصول وجود ندارد:

  • حساسیت
  • توسیسیته
  • مقاومت میكروبی
  • آلودگی محیط زیستی

  ادامه مطلب
 10. March 06, 2018

  طب سوزنی و دیابت

  بیش از 3000 سال پیش، طبیبان باستانی چینی روشی را اختراع کردند که امروزه طب سوزنی نام گرفته است. در طب سوزنی، پزشکان نقاط خاصی را برای درمان انواع بیماری در بدن تحریک می‌کنند که معمولا از سوزن های کوچک و استریل‌شده استفاده می‌شود.

  ادامه مطلب
صفحه‌ی