درمان جای زخم یا اسکار

 1. August 07, 2018

  روش کشیدن بخیه ، نکات مهم قابل توجه و مراقبت بعد از آن

  روش کشیدن بخیه

  بخیه برای بستن زخم ها و جراحت‌ها در  انواع مختلف جراحی ها استفاده می شود. بخیه زدن معمولاً به فرآیند پزشکی بستن زخم با نخ بخیه گفته می‌شود.

  اگرچه که بخیه زدن کار معمولی است اما به توجهات پزشکی خاصی نیاز دارد. کشیدن بخیه با خطرهایی همراه است. بیشتر پزشکان توصیه می‌کنند که این کار در مطب آن‌ها انجام شود اما این کار برای همه افراد الزامی نیست.

  اگر شما تصمیم دارید که خودتان بخیه های خود را بکشید، بسیار مهم است که چند نکته را در در نظر داشته باشید. در اینجا، ما آسیب های احتمالی کشیدن بخیه، نشانه‌های هشدار و مشکلاتی که ممکن است باعث خراب شدن بخیه شما شود را آورده ایم.

   

  آیا کشیدن بخیه در خانه روش مطمئنی است ؟

  در حالت کلی، کشیدن بخیه توسط خود شما ایده خوبی نمی باشد. زمانی که پزشک شما

  ادامه مطلب
 2. July 02, 2018

  سوالات متداول در مورد رژودرم

  راجع به ترکیبات این کرم توضیح دهید؟

  در فرمول کرم رژودرم از آلانتوئین، روغن های طبیعی، ویتامین E ، و اسانس های مجاز به مقدار بسیار جزئی استفاده شده است. زیرا این اسانسها به هر حال مواد شیمیایی هستند و در صورتی که به مقدار بیشتر استفاده شوند، با نفوذ در پوست می‌توانند باعث حساسیت و مانع اثرات مورد انتظار شوند.

  طول مدت استفاده از رژودرم برای اینکار چقدر است؟

  این در واقع همان موضوع سرعت تأثیر رژودرم است و به سه عامل سن اسکار، ضخامت و محل اسکار بستگی دارد. در این خصوص تفاوتی ندارد که اسکار ناشی از سوختگی باشد یا بخیه و یا سایر آسیب‌های پوست. با روش ذکر شده در صفحه‌ی 6 کتابچه از موضع عکس بگیرید و استفاده از کرم را شروع کنید در پایان ماه دوم اگر عکس بعدی را بگیرید، تأثیر را خواهید دید. در اسکارهای برجسته تا زمانی که اسکار کاملاً  هموار شود رژودرم را استفاده کنید. اگر ضخامت اسکارها زیاد باشد ممکن است برای هموار شدن کا

  ادامه مطلب
 3. July 02, 2018

  روش مصرف رژودرم و کاربرد آن

  فهرست کاربرد ها
  بروی موضوع مورد نظرتون کلیک نمایید

  تعریف اسکار و انواع آن 
  نکات کلیدی در مورد استفاده رژودرم
  جلوگیری از رشد اسکارهای تازه یا نابالغ
  بعد از بخیه و بهبود زخم
  بعد از بهبودی جوش
  ادامه مطلب
 4. June 29, 2018

  اسکار و انواع آن شناخت آن و درمان

  اسکار چی هستش ؟!

  به طور کلی هرگونه آثار برجای مانده از آسیب‌های پوستی یا زخم‌ها را اسکار می‌نامند. «سوختگی» از دیرباز به عنوان روشی برای ایجاد اثرات دایمی و پایدار بر روی پوست شناخته شده است؛ لذا واژه اسکار را « داغ» نیز ترجمه میکنند.

  انواع اسکار

  اسکار برجسته

  اسکار فرورفته

  اسکار هم سطح که تغییر رنگ پوست میشود

  بر اساس سن اسکار یعنی چه زمانی بوجود آمده است میتوان اسکارها را به صورت جدید(نابالغ) و یا قدیمی (بالغ) تقسیم بندی نمود. اسکارهای بالغ، به علت عدم وجود عروق خونی، سفید و کمرنگ هستند ..... رشد نمی‌کنند. اسکارهای نابالغ تا زمان بلوغ، در حال رشد بوده و رنگ ...... ارغوانی اولیه را حفظ می‌کنند. معمولاً اسکارهای نابالغ، ظرف شش تا دوازده ماه بالغ می‌شوند. استفاده از رژودرم بر روی اسکارهای نابالغ، موجب تسریع بالغ شدن اسکار

  ادامه مطلب