راجع به ترکیبات این کرم توضیح دهید؟

در فرمول کرم رژودرم از آلانتوئین، روغن های طبیعی، ویتامین E ، و اسانس های مجاز به مقدار بسیار جزئی استفاده شده است. زیرا این اسانسها به هر حال مواد شیمیایی هستند و در صورتی که به مقدار بیشتر استفاده شوند، با نفوذ در پوست می‌توانند باعث حساسیت و مانع اثرات مورد انتظار شوند.

طول مدت استفاده از رژودرم برای اینکار چقدر است؟

این در واقع همان موضوع سرعت تأثیر رژودرم است و به سه عامل سن اسکار، ضخامت و محل اسکار بستگی دارد. در این خصوص تفاوتی ندارد که اسکار ناشی از سوختگی باشد یا بخیه و یا سایر آسیب‌های پوست. با روش ذکر شده در صفحه‌ی 6 کتابچه از موضع عکس بگیرید و استفاده از کرم را شروع کنید در پایان ماه دوم اگر عکس بعدی را بگیرید، تأثیر را خواهید دید. در اسکارهای برجسته تا زمانی که اسکار کاملاً  هموار شود رژودرم را استفاده کنید. اگر ضخامت اسکارها زیاد باشد ممکن است برای هموار شدن کامل اسکار تا 18 ماه و یا بیشتر نیز زمان لازم باشد. به هرحال صرف چنین زمانی به دو دلیل، توجیه منطقی دارد: اول اینکه روش دیگری در دنیا با این کیفیت نتیجه نمی‌دهد. دوم اینکه هزینه‌ی استفاده از کرم رژودرم بسیار کمتر از روش های موجود است. در مورد اسکارهای فرورفته، وقتی بین آخرین عکس و عکسهای ماقبل آن تفاوتی دیده نشود، میتوان مصرف رژودرم را قطع کرد.

چه عواملی در سرعت تاثیر رژودرم بر اسکار موثرند؟

سرعت تآثیر رژودرم بر اسکار به سه عامل بستگی دارد:

1.نوع اسکار

سرعت تأثیر رژودرم در اسکارهای بالغ شده ( قدیمی) با اسکارهای نابالغ ( تازه و در حال رشد) متفاوت است:

الف) در اسکارهای بالغ شده

با شروع استفاده از رژودرم ، اسکار تحلیل می‌رود

اسکار بالغ شده

اسکار بالغ شده

اسکار بالغ شده بعد از 12 ماه استفاده رژودرم

اسکار بالغ شده بعد از 12 ماه استفاده رژودرم

اسکار بالغ شده بعد از 16 ماه استفاده رژودرم

اسکار بالغ شده بعد از 16 ماه استفاده رژودرم

اسکار بالغ شده بعد از دوسال استفاده رژودرم

اسکار بالغ شده بعد از دوسال استفاده رژودرم

ب) اسکارهای نابالغ :

با استفاده از رژودرم سرعت رشد اسکار کمتر شده و رشد آن نیز زودتر متوقف می‌شود. استفاده از رژودرم باعث میشود اسکار در زمانی که بالغ میشود ضخامت کمتر و سطح صاف تری داشته باشد.

اسکار بالغ نشده

اسکار بالغ نشده بعد از 9 ماه استفاده

اسکار بالغ نشده بعد از 9 ماه استفاده از رژودرم

روشن شدن نرم شدن وکاهش ضخامت

2.ضخامت اسکار

به طور طبیعی ضخامت نهایی اسکار در زمان بالغ شدن آن، به نوع و شدت زخم اولیه، همچنین به ژنتیک شخص بستگی دارد. به طور نمونه رشد اسکار در سیاه پوستان (نژاد سیاه) به مراتب شدیدتر از سفیدپوستان است. از سوی دیگر، عوامل محیطی( نورخورشید و تغذیه) نیز در این میان تأثیر گذار هستند. بدیهی است که هرچقدر اسکار ضخیم تر باشد در مدت زمان بیشتری با رژودرم تحلیل می‌رود.

 3.محل اسکار

تجربه نشان داده است اسكارهایی كه بر روی نواحی استخوانی بدن تشكیل می شوند با رژودرم سریع تر برطرف می شوند (نواحی مانند روی ساعد، آرنج، روی ساق، زانو و سر ) در مقابل، اسكارهایی كه روی نواحی عضلانی بدن باشند، دیرتر تحلیل می روند ( نواحی مانند بازو، سینه، شكم، ران، پشت ساق).

با توجه به سه عاملی كه بیان شد و تجربه ی به دست آمده می توان انتظار داشت یك اسكار برجسته با قدمت بیش از یك سال و با ضخامت حدود 1 میلی متر روی ساعد حداكثر در مدت 3 ماه به طور كامل با پوست اطراف هم سطح شود.

 

تاثیر رژودرم بر روی خطوط ناشی از بریدگی ها ( جای چاقو و ...) چگونه است؟

این اسكارها معمولا برجسته و در بیشتر موارد سفید هستند. برجستگی ها با استفاده از رژودرم به تدریج هموار می شوند. از نظر رنگ، خطوط سفید، با رنگ پوست نسبتاً هماهنگ می شوند. ولی خطوط تیره بسیار روشن تر خواهند شد.

 

آیا كرم رژودرم در درمان بیماری های پوستی كاربرد دارد؟

در مشكلات پوستی كه موجب خارش یا ناهمواری سطح پوست می شوند، می توان از رژودرم برای تسكین خارش و كاهش ناهمواری ها استفاده كرد. در بیماری هایی مانند پسوریازیس و لیكن پلان كه خارش، بخشی از عوارض بیماری است، می توان از این محصول به صورت موقتی استفاده كرد تا هم خارش كنترل شود و هم لطافت پوست افزایش یابد. در بیماری Keratosis Pilaris یا «پوست مرغی» ، رژودرم موجب كاهش ناهمواری ناشی از این بیماری می شود. روش استفاده برای این منظور مشابه آنچه در روش مصرف رژوردم برای جوش ها گفته شد می باشد. لازم به ذكر است كه رژودرم در مورد بیماری وینیلیگو یا همان پیسی (برص) و همچنین بیماری های قارچی پوست تاثیری ندارد.

 

آیا رژودرم برای انواع پوست های چرب، خشك و حساس قابل استفاده است؟

رژودرم یك فرآورده ی كاملاً طبیعی است و سازگاری مناسبی با پوست دارد. بنابراین در پوست های چرب، خشك، معمولی و حساس قابل استفاده است.چرب بودن كرم رژودرم مشكلی روی پوستایجاد نمی كند، زیرا حیات پوست، بدون چربی امكان ندارد. ولی چربی نیز به عنوان بخشی از پوست نیاز به پاكسازی دارد. بنابراین در پوست های چرب و مستعد آكنه، برای پیشگیری از ایجاد جوش لازم است از مقدار كمتری رژودرم در هر نوبت استفاده شود و نیم ساعت پس از مصرف ، پوست حتما با آب ولرم و صابون قالبی شسته شود. رژودرم در پوست های خشك و حساس نیز كاربرد دارد. با این حال به تنهایی برای مرطوب كردن این پوست ها كافی نیست و نمی توان از آن برای درمان خشكی پوست استفاده كرد. در این موارد می توانید از یك مرطوب كننده ملایم، یك ساعت پس از رژودرم استفاده كنید و قبل از مصرف مجدد رژودرم، پوست را كاملا بشویید.

 

علت متورم شدن برخی از اسكارها بلافاصله بعد از استفاده از رژ.درم چیست؟

برخی اسكارها به خصوص اسكارهای نابالغ، بعد از شروع استفاده از رژودرم متورم می شوند. این تورم موقتی بوده و به معنای افزایش توده ی اسكار نیست. در اسكارهایی كه قبلا جراحی یا لیزر شده باشند احتمال تورم اولیه بیشتر است.

در این صورت چند روز كرم را استفاده نكنید و پس از فروكش كردن تورم، استفاده از رژودرم را شروع كنید. در چند روز اول كرم را یك بار در روز با ماساژ كم فشار روی اسكار استفاده كنید. در روزهای بعد به تدریج كه بافت اسكار با رژودرم سازگاری پیدا می كند، دفعات مصرف را به 2 یا 3 بار در روز افزایش دهید.

 

تا چه مدت كرم را در محل اسكار باید ماساژ دهیم؟ آیا رنگ كرم باید محو شود؟

مقدار كرم باید در حدی باشد كه پس از 5/1 دقیقه ماساژ، كرم كاملاً محو شده و اصطكاك ایجاد شده، مانع ادامه ماساژ شود.

 

اگر سطح اسكار بزرگ باشد آیا می توان به جای 5/1 دقیقه ماساژ برای هر قسمت، تمام اسكار را به مدات بیشتری ماساژ داد؟

خیر. در این موارد سطح اسكار را در چند قسمت در نظر بگیرید و هر قسمت را آهسته 5/1 دقیقه با كرم، ماساژ دهید. اگر بخواهید در یك مرحله این كار را انجام دهید، مجبور می شوید برای جلوگیری از خشك شدن كرم، سرعت ماسا‍ژ را افزایش دهید كه موجب كاهش اثر كرم می شود.

 

اگر به جای 2 بار در روز یك بار در روز از رژدرم استفاده كنیم چه نتیجه ای خواهد داشت؟

رژودرم با یك بار استفاده در روز نیز تاثیر می گذارد كه طبیعتا در این صورت در مدت زمان طولانی تری تاثیر را خواهید دید.

 

آیا ضایعاتی كه با رژودرم كاهش یافته اند دوباره قابل بازگشت هستند؟

خیر. اسكاری كه با رژودرم هموار شده است مجددا رشد نمی كند. اثر رژودرم در از بین بردن لك ها نیز دائمی است. با این حال احتمال ایجاد لك های جدید همواره وجود دارد.

 

آیا می توان رژودرم را برای كودكان استفاده كرد؟

بله. اثرات كرم رژودرم تنها محدود به پوست است؛ به همین سبب استفاده از آن برای اطفال محدودیتی ندارد. در صورتی كه اسكار در لب یا اطراف مقعد اطفال زیر 3 سال است، بهتر است از كرم رژودرم استفاده نشود. در مورد سوراخ كردن گوش یا ختنه، بلافاصله بعد از ایجاد زخم، موضع را روزانه با مقدار بسیاركمی پماد آلفا چرب كنید (طبق دستور ذكر شده در صفحه ی 6 كتابچه ی راهنمای آلفا). بعد از یك ماه از ایجاد این نوع جراحات چنانچه در موضع خارش وجود داشته باشد، استفاده از رژوردم (بدون ماساژ زیاد) مفید است. در خصوص گوشت اضافه ی قدیمی ناشی از موارد فوق ، مطابق دستور مصرف برای اسكارهای برجسته ی قدیمی از رژودرم استفاده كنید. روش مصرف رژودرم برای کودکان

 

آیا كرم رژودرم در كاهش و از بین بردن كك و مك موثر است؟

رژودرم روی كك و مك های مادرزادی بی تاثیر است. در صورتی كه كك و مك ها سطحی باشند، می توان از كرم رژودرم برای رفع آنها استفاده نمود. برای این منظور روی قسمت كوچكی از پوست، روزانه 2 بار كرم رژودرم را استفاده نمایید. (طبق دستور ذكر شده برای لك ها در صفحه ی 19 كتابچه) بعد از دو ماه این قسمت و سایر قسمت های پوست را با هم مقایسه كنید. پس از اطمینان از موثر بودن این محصول، آن را بر روی تمام پوست استفاده كنید.

 

آیا كرم رژودرم برای پاك كردن تاتو با در كنترل عوارض ناشی از پاك كردن تاتو موثر است؟

از كرم رژودرم نمی توان برای پاك كردن تاتو استفاده نمود، ولی روش های برداشتن تاتو اثراتی را بر پوست به جای می گذارند كه رژودرم برای كاهش آنها مفید است. برای این منظور در صورتی كه تاتوی خود را تازه پاك كرده اید، برای تسریع ترمیم ابتدا از پماد آلفا ( طبق دستور ذكر شده در صفحه ی 6 كتابچه ی راهنمای آلفا) استفاده كنید. بعد از دوره ی مصرف آلفا استفاده از كرم رژودرم می تواند موضع را هر چه بیشتر هموار كند. در مورد اسكارهای قدیمی ناشی از تاتو می توانید از رژودرم طبق دستور ذكر شده در نحوه استفاده رژودرم استفاده نمایید.

 

آیا می توان از رژودرم برای كاهش سیاهی مفاصل (آرنج؛ زانتو و ...) و كشاله ی ران استفاده كرد؟

سیاهی مفاصل و كشاله ران كه در اكثر موارد ناشی از درمانیت های سطحی هستند، به خوبی به رژودرم پاسخ می دهند. قبل از استفاده و بعد از آن هر 45 روز از موضع عكس بگیرید. اگر بین عكس های دو مرحله تفاوتی دیده نشد، مصرف را متوقف كنید. روش مصرف مشابه روش استفاده برای لك های پوستی است. نحوه مصرف رژودرم برای مفاصل سیاه

 

آیا می توان از رژودرم برای پوست صورت نیز استفاده كرد؟

رژودرم یك فرآورده ی كاملا طبیعی است كه با پوست ،‌ سازگاری مطلوبی دارد و برای پوست صورت نیز قابل استفاده است. بنابراین چنانچه هر كدام از ضایعاتی كه در موارد مصرف رژودرم نام برده شده، در ناحیه ی صورت ایجاد شود می توانید از رژودرم برای آن استفاده نمایید. در صورت ورود كرم به دهان، آن را بشویید.

 

آیا کرم رژودرم در کاهش اسکار بعد از اعمال جراحی موثر است؟

رژودرم در کاهش اسکار ناشی از اعمال جراحی و بخیه‌ها موثر است و استفاده از آن محدودیت سنی ندارد. در این موارد در صورتیکه جراحی تازه انجام شده ، برای تسریع ترمیم ابتدا از پماد آلفا استفاده کنید راهنمای استفاده آلفا. بعد از دوره مصرف آلفا، استفاده از کرم رژودرم میتواند موضع را هرچه بیشتر هموار کند. در اسکارهای ناشی از جراحی‌های قدیمی می‌توانید برای کاهش ضخامت و روشن شدن رنگ اسکار از کرم رژودرم استفاده نمایید. دقت کنید که قدمت اسکار در میزان تأثیر کرم رژودرم نقشی ندارد. روش مصرف جهت استفاده

آیا استفاده از ضد آفتاب بعد از کرم رژودرم الزامی است؟

بعد از لایه برداری پوست نسبت به عوامل محیطی مانند نور خورشید حساسیت بیشتری پیدا می‌کند؛ بنابراین پس از استفاده از رژودرم، باید صورت و سایر مناطقی که در معرض نور خورشید قرار دارند را توسط لباس، کلاه و یا ترکیبات ضدآفتاب محافظت نمود. نیم ساعت پس از مصرف رژودرم موضع را بشویید و از ضدآفتاب استفاده کنید و قبل از استفاده مجدد از رژودرم، پوست را شسته و کاملاً خشک کنید. حداقل قدرت حفاظتی محصول ضد آفتاب (SPF) بر اساس منابع علمی، باید 30 باشد .

آیا کرم رژودرم برای کاهش آثار ناشی از لیزر درمانی کاربرد دارد؟

معمولاً پس از لیزر درمانی، پوست دچار قرمزی و التهاب می‌شود که علت آن آغاز ترمیم مجدد بافت‌های آسیب‌دیده است. پماد آلفا التهاب ناشی از لیزر را به سرعت تسکین می‌دهد و باعث افزایش سرعت ترمیم بافت‌های آسیب دیده می‌شود.راهنمای استفاده آلفا. بعد از دوره مصرف آلفا و رفع التهاب اولیه، استفاده از کرم رژودرم می‌تواند موضع را هرچه بیشتر هموار کند. گاهی آثار ناشی از لیزر درمانی به صورت اسکار یا تغییر رنگ بر روی پوست باقی می‌ماند. در این موارد برای کاهش لک‌های سطحی و اسکارهای قدیمی می‌توانید از کرم رژودرم استفاده نمایید.

کرم را برای اسکار استفاده می‌کنم ولی هیچ تغییری نمی‌بینم، علت چیست؟

به طور کلی ، کاهش و هموار کردن اسکار، یک فرآیند زمان‌بر است و به خصوص در مورد ضایعات بزرگ صبر و شکیبایی مصرف کننده نتیجه را تضمین می‌کند. بهتر از قبل از شروع استفاده از کرم رژودرم، عکسهای دقیق از موضع تهیه کنید. به این ترتیب به راحتی میتوان تغییرات بافت را در عکسهای بعدی مشاهده کرد. اگر مدتی پس از استفاده از رژودرم بر روی اسکار، تأثیری مشاهده نشد، چند حالت امکان دارد:

1- اندازه و رنگ اسکار تغییر کرده است ولی چون قبل از شروع مصرف، از موضع عکس نگرفته‌اید در حال حاضر امکان مقایسه وجود ندارد.

2- اگر عکس روز اول را دارید، حداقل دو ماه لازم است تا تغییرات را ببینید.

3- کرم را کمتر از آنچه توصیه شده استفاده کرده‌اید لذا بعد از زمان بیشتری تأثیر را می‌بینید.

4- « سرعت ماساژ کرم» بیشتر بوده است ( باید آهسته ماساژ داده شود.)

5- « مدت ماساژ کرم»  کمتر بوده است ( باید 5/1 دقیقه ماساژ داده شود.

6- کرم را با فشار لازم ماساژ نداده‌اید

7- مشکل شما جزو مواردی است که رژودرم بر روی آنها تأثیر ندارد. این صفحه رو نگاه کنید