فهرست کاربرد ها
بروی موضوع مورد نظرتون کلیک نمایید

تعریف اسکار و انواع آن 
نکات کلیدی در مورد استفاده رژودرم
جلوگیری از رشد اسکارهای تازه یا نابالغ
بعد از بخیه و بهبود زخم
بعد از بهبودی جوش
کاهش و برطرف کردن اسکار های قدیمی
اسکارهای برجسته
اسکارهای فرورفته یا جای جوش
اسکار های مسطح
خارش پوست
لایه برداری پوست و جوان سازی آن
لک های پوستی 
زائده های گوشتی
زبری و ضخامت پوست 
آلودگی های صنعتی پوست
جوش های سرسیاه و جوش های معمولی 
کورک ها


جلوگیری از رشد اسکار و مهار اسکارهای در حال رشد

بعد از بخیه و بهبودی زخم‌ها

بعد از بخیه و برای بهبودی زخم ها میتوان از پماد آلفا استفاده نمود. در زخم های تازه ، از هنگامی که زخم بخیه میشود، موضع را به مدت یک ماه با پماد آلفا چرب کنید. روش استفاده را در کتابچه‌ی راهنمای مصرف آلفا بخوانید. پس از ترمیم کامل زخم، در صورت وجود هرگونه تغییر رنگ، ناهمواری با خارش، از کرم رژودرم استفاده کنید. اگر بعد از بخیه از آلفا استفاده نکرده‌اید، می‌توانید در صورت نیاز ( وجود تغییر رنگ، ناهمواری یا خارش) یک ماه بعد از کشیدن بخیه‌ها به روش زیر از رژودرم استفاده کنید. در مورد اسکار بخیه‌های قدیمی به  اسکار برجسته مراجعه کنید.

روش استفاده:

مقداری کرم را روی موضع قرار داده و به آرامی در سطح اسکار پخش کنید. این کار باید توسط انگشتان و با فشار متوسط و بسیار آهسته انجام شود. مقدار کرم باید آنقدر باشد که به تمام نقاط برسد. ماساژ و فشار بیش از حد باعث تحریک پوست و افزایش خارش می‌شود.

دفعات مصرف:

رژودرم را 3 بار در روز ( با حداقل 5 ساعت فاصله) استفاده کنید. اگر موضع خارش دارد به دفعات بیشتر نیز می‌توانید استفاده کنید تا جایی که خارش کنترل شود. در اوایل رشد اسکار ممکن است لازم باشد تا 8 بار در روز از رژودرم استفادده کنید. به تدریج با کاهش شدت خارش، دفعات مصرف را به 3 بار در روز کاهش دهید.

شستشو:

نیم ساعت پس از استفاده ، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید. اگر ضایعه در ناحیه‌ای باشد که شستشوی آن راحت نباشد به جای شستشو، با یک تنظیف مرطوب پوست را تمیز کنید. این کار برای جلوگیری از ایجاد حساست احتمالی می‌باشد.

پس از ترمیم کامل زخمها و بخیه‌های پوستی، در صورت وجود هرگونه خارش، ناهمواری یا تغییر رنگ می‌توانید از کرم رژودرم استفاده نمایید. در مورد اسکارهای در حال رشد، باید تا بالغ شدن اسکار، به روش ذکر شده از رژودرم استفاده کرد. نشانه‌های بالغ شدن اسکار، رفع خارش موضع و توقف رشد آن است. این مرحله حداقل به 2 ماه زمان نیاز دارد. پس از بالغ شدن اسکار، مطابق دستور اسکارهای قدیمی استفاده از رژودرم را ادامه دهید.

نمونه تأثیر رژودرم بر روی اسکار در حال رشد ناشی از پیوند پوست ( گرافت) 

اسکار یا گوشت اضافه در اطراف پوست پیوند شدهاسکار یا گوشت اضافه در اطراف پوست پیوند شده درحال رشد است
9ماه پس از استفاده از رژودرم9ماه پس از استفاده از رژودرم


بعد از بهبودی جوش ها

در برخی از افراد پس از بهبودی جوش، حفره‌هایی در پوست ایجاد میشود. روش استفاده از رژودرم برای کاهش حفره‌های قدیمی ناشی از جوش در این قسمت آمده است؛ ولی برای جلوگیری از ایجاد حفره‌های جدید در پوست میتوان در اواخر دوره‌ی بهبودی جوش‌ها طبق روش ذیل از رژودرم استفاده کرد.

روش استفاده :

مقداری از کرم را روی موضع قرار داده و به مدت 30 ثانیه با فشار کم ماساژ دهید. مقدار کرم باید به اندازه‌ای باشد که کرم پس از زمان فوق تقریباً محو شود.

دفعات مصرف:

یک بار در روز

شستشو:

برای جلوگیری از حساسیت‌های احتمالی، نیم ساعت پس از استفاده از رژودرم، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید

مدت مصرف:

10 روز

 

کاهش و برطرف کردن اسکارهای قدیمی

1.اسکارهای برجسته

روش استفاده:

مقداری کرم را روی اسکار قرار داده و در سطح اسکار ماساژ دهید. این کار باید توسط انگشتان و با قدری فشار انجام شود. ماساژ با کف دست از دقت و فشار کمتری برخوردار است و باعث هدر رفتن کرم میشود. برای نتیجه گیری بهتر، ماساژ را در دو جهت افقی و عمودی ( به صورت صلیبی) انجام دهید. بر اثر ماساژ و اختلاط کرم  با پوسته‌های سطح اسکار، کرم به تدریج غلیظ و خشک می‌شود به طوری که در انتهای ماساژ ، حالت خشک و چسبنده‌ای در زیر انگشتان خود احساس میکنید که باعث کاهش سرعت ماساژ میشود.

مقدار کرم باید انقدر باشد که هنگام ماساژ حدود 5/1 دقیقه بتوان نرمی کرم را زیر انگشتان احساس نمود. اگر در یک منطقه، وسعت یا طول اسکار زیاد باشد بهتر است برای هر 5 سانتی متر، یک مرحله در نظر گرفته و برای هر قسمت به طور جداگانه کرم را استفاده کنید. به این ترتیب ماساژ با دقت، سرعت و فشار بهتری صورت خواهد گرفت و از خشک شدن کرم در گوشه و کنار اسکار جلوگیری می‌شود. ماساژ با سرعت زیاد و فشار بیش از حد باعث تحریک اسکار و افزایش خارش در اسکار میشود.

تذکر: در حالت‌هایی مانند خونریزی قسمتی از اسکار به علت بریدگی با تیغ ریش تراش، جراحت و .... ، رژودرم را روی قسمت زخم شده استفاده نکنید و هنگام ماساژ از شعاع یک سانتی متری به زخم مزبور نزدیک نشوید، زیرا ماساژ کرم روی آن باعث طولانی تر شدن زمان التیام زخم مزبور میشود.

دفعات مصرف:

3 بار در روز ( با حداقل فاصله‌ی 5 ساعت)

شستشو:

نیم ساعت پس از استفاده، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید. اگر اسکار در ناحیه‌ای باشد که شستشوی آن راحت نباشد به جای شستشو، با یک تنظیف مرطوب پوست ار تمیز کنید. به طور کلی تا زمانی که اسکار تحلیل نرفته است و از رژودرم استفاده میکنید از شستشوی بدن با آب بسیار سرد یا بسیار گرم پرهیز نمایید. چون باعث خارش و مقاوم شدن اسکار میشود. در ضمن بهتر است فقط از صابون قالبی برای شستشو استفاده شود و از سایش سطح اسکار پرهیز کنید.

چند نکته بسیار مهم

تداخل یا فرآورده‌های پوستی :  استفاده‌ی همزمان کرم رژودرم و فرآورده‌های آرایش و بهداشتی موضعی توصیه نمیشود. در این موارد، نیم ساعت پس از مصرف رژودرم، موضع را شسته و از این محصولات استفاده نمایید. پیش از استفاده مجدد از رژودرم، موضع را با آب و صابون بشویید.

لباس و محیط:  تماس لباس  های غیرنخی یا اسکار موجب تحریک آن میشود. تابش مستقیم آفتاب، قرار گرفتن در محیط های خیلی گرم و یا خیلی سرد نیز موجب تحریک اسکار میشود.

هشدارها :

1)     اگر اسکار در اطراف چشم است لازم است رژودرم با احتیاط مصرف شود. سعی کنید از ورود کرم به چشم جلوگیری کنید. در صورت بروز این مشکل، از محلول شستشوی چشم یا آب فراوان استفاده کنید و از مالش چشم بپرهیزید.

2)     رژودرم روی پوست سالم تأثیری ندارد ولی چنانچه پوست سالم اطراف اسکار دچار التهاب یا جوش‌های ریز شد، مصرف کرم را متوقف کنید. پس از برطرف شدن حساسیت، دوباره میتوانید از رژودرم استفاه کنید. این بار تعداد دفعات استفاده از رژودرم در هفته را کاهش دهید؛ به این ترتیب که در چند روز اول، کرم را یک روز در میان و سپس یک بار در روز و با ماساژ کم فشار، روی اسکار استفاده کنید. در روزهای بعد، به تدریج که بافت اسکار با رژودرم سازگاری پیدا میکند، دفعات مصرف را به 2 و 3 بار در روز افزایش دهید. این روش کمک میکند تا پوست شما به رژودرم عادت کند. پس از رفع حساسیت، سعی کنید کرم را فقط در روی بافت اسکار ماساژ دهید.

3)     به یاد داشته باشید که ماساژ و فشار بیش از حد باعث تحریک پوست میشود.

نشانه های تأثیر رژودرم در اسکارهای قدیمی برجسته

خارش: اگر اسکار خارش داشته باشد، خارش آن کنترل میشود. این خارشها با داروهای کورتونی نیز تسکین نمی یابند .خارش در اسکارهای قدیمی کمتر از اسکارهای جدید است.

سفتی: اسکارهای جدید، سفت واسکارهای قدیمی به طور معمول نرم تر هستند. با استفاده از رژودرم اسکار به تدریج نرم میشود.

شکل: به تدریج طول و عرض اسکار کم میشود و ضخامت آن کاهش می یابد. شیب دار شدن کناره ها و صاف شدن سطح اسکار علامت شروع این اثر است. به این ترتیب ، اسکار کوچک شده و تحلیل میرود.

رنگ : به طور طبیعی اسکار در ابتدا قرمز تیره و یا بنفش رنگ است که شدت رنگ آن به تدریج زیاد می شود. پس از رسیدن یا بالغ شدن اسکار که با کمتر شدن خارش و نرم اشدن آن همراه است، رنگ اسکار ثابت میشود و پس از گذشت زمان روشن تر میشود که گاهی این زمان به چند سال میرسد. رژودرم تا قبل از بالغ شدن اسکار، از سرعت تغییر رنگ آن میکاهد و پس از بالغ شدن آن ، رنگ اسکار را روشن تر میکند.

زمان: تحلیل رفتن کامل اسکار ممکن است از 45 روز تا 2 سال طول بکشد. 

تذکر: در صورت قطع زودهنگام رژودرم، روند تحلیل رفتن اسکار متوقف میشود. ولی اسکار دوباره رشد نخواهد کرد. با استفاده‌ی مجدد، روند فوق دوباره آغاز میگردد.

اسکار برجسته روی بازواسکار برجسته روی بازو
تاثیر رژودرم در مدت 18 ماهتاثیر رژودرم در مدت 18 ماه


1. اسکارهای فرورفته یا گودرفته( جای جوش)

اسکارهای فرورفته بر اثر عوامل مختلفی مانند جوش یا آکنه، بخیه، بریدگی، سالک و آبله مرغان به وجود می آیند. در این موارد ، کرم رژودرم اثر مطلوبی دارد. ولی موجب ترمیم کامل در تمام آنها نمیشود؛ زیرا اندازه و رفتار اسکارهای فرورفته بسیار متغیر است. با این حال، ترمیم این اسکارها توسط رژودرم نسبت به سایر فرآورده ها و لیزر به مراتب بهتر و کم هزینه تر است. برای کسب نتیجه‌ی مطلوب صبور باشید. نحوه‌ی اثر رژودرم در این اسکارها به این صورت است که رژودرم لایه های بسیار نازکی از سطح داخل حفره را بر میدارد و پس از آن سلولهای جدید در اطراف حفره تکثیر شده و به سمت داخل مهاجرت میکنند تا به تدریج روی آن را بپوشانند و و باعث هماهنگی بیشتر موضع با پوست اطراف شوند. پماد گیاهی آلفا نیز به ترمیم سلولها کمک میکند. قبل از شروع، بهتر است عکس واضحی از پوست تهیه شود. به تهیه عکس در مراحل قبل و بعد، تأثیر رژودرم روی این اسکارها قابل مشاهده است. روش عکاسی در صفحه محصول می باشد و لینک آن در پایین صفحه است

روش استفاده:

مقداری کرم را روی موضع قرار داده و به آرامی در سطح آن ماساژ دهید. این کار باید توسط انگشتان و با فشار متوسط و بسیار آهسته انجام شود. ماساژ با کف دست از دقت کمتری نسبت به انگشتان برخوردار است و باعث هدر رفتن کرم میشود. ماساژ با کف دست از دقت و فشار کمتری برخوردار است و باعث هدر رفتن کرم میشود. را باید به اندازه‌ای برداشت که به مدت 5/1 دقیقه بتوان آن را روی سطح مورد نظر ماساژ داد.

دفعات مصرف:

3 بار در روز ( با حداقل 5 ساعت فاصله بین دو مصرف)

شستشو:

برای جلوگیری از حساسیت‌های احتمالی، نیم ساعت پس از استفاده از ماساژ با کف دست از دقت و فشار کمتری برخوردار است و باعث هدر رفتن کرم میشود.، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید.

مدت مصرف:

مدت مصرف میتواند چند ماه باشد. هر 45 روز یک عکس دقیق از موضع تهیه کنید و با عکسهای قبل مقایسه کنید. اگر در یک مرحله نسبت به 45 روز قبلی پیشرفتی مشاهده نگردید میتوانید مصرف را متوقف کنید. توجه داشته باشید که ترمیم اسکارهای گودرفته با این روش به شکیبایی نیاز دارد.

مرحله استفاده از پماد آلفا:

در صورتی که پوست شما به مواد چرب حساس نیست دو ساعت بعد از استفاده از رژودرم  مقدار پماد باید در حدی باشد که فقط یک لایه ی روغنی زیر انگشتان احساس کنید. 15 دقیقه پس از استفاده از پماد آلفا موضع را با آب ولرم و صابون بشویید . در پوست های چرب و مستعد به آکنه، استفاده از ماساژ با کف دست از دقت و فشار کمتری برخوردار است و باعث هدر رفتن کرم میشود. به تنهایی کافی است.

اسکار ناشی از جوش روی گونهاسکار ناشی از جوش روی گونه
8 ماه بعد از استفاده از رژودرم8 ماه بعد از استفاده از رژودرم


2. اسكارهای مسطح

اسكارهای مسطح به صورت تغییر رنگ و حالت پوست دیده می‌شوند. با استفاده از كرم رژودرم رنگ تیره این اسكارها روشن تر میشود. حاشیه‌های اسكار با سلول‌های جدید پوست جایگزین شده و اندازه‌ی اسكار كوچك میشود. همچنین چین و چروك های احتمالی در سطح اسكار هموار می‌شوند.

روش استفاده :

مقداری كرم را روی اسكار قرار داده و در سطح اسكار ماساژ دهید. این كار باید توسط انگشتان و با قدری فشار انجام شود. ماساژ با كف دست از دقت و فشار كمتری برخوردار است و باعث هدر رفتن كرم میشود. اگر سطح اسكار چین و چروك ندارد، حاشیه‌های آن را بیشتر ماساژ دهید و بعد از استفاده از رژودرم حاشیه‌های اسكار را با كمی پماد آلفا به مدت یك دقیقه و بدون فشار ماساژ دهید.

مقدار كرم باید آنقدر باشد كه هنگام ماساژ بتوان نرمی  كرم را حدود 5/1 دقیقه زیر انگشتان احساس نمود. اگر در یك منطقه، وسعت یا طول اسكار زیاد باشد بهتر است برای هر 5 سانتی متر، یك مرحله در نظر گرفته و برای هر قسمت به طور جداگانه كرم را استفاده كنید. به این ترتیب ماساژ با دقت، سرعت و فشار بهتری صورت خواهد گرفت و از خشك شدن كرم در گوشه و كنار اسكار جلوگیری میشود. ماساژ با سرعت زیاد و فشار بیش از حد باعث تحریك اسكار و افزایش خارش در اسكار میشود.

دفعات مصرف:

3 بار در روز ( با حداقل فاصله ‌ی 5 ساعت)

شستشو:

نیم ساعت پس از استفاده ، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید، اگر اسكار در ناحیه‌ای باشد كه شستشوی آن راحت نباشد، به جای شستشو ، با یك تنظیف مرطوب پوست را تمیز كنید.

 

خارش پوست

خارش پوست

اگر پوست قسمتی از بدن دچار خارش شود، میتوان برای تسكین خارش از رژودرم استفاده نمود. رژودرم خارش را كنترل میكند ولی مكانیسم آن با كورتون‌ها متفاوت است و از این رو مصرف طولانی مدت آن فاقد هرگونه عارضه است.

موارد استفاده :

خارش ناشی از حساسیت پوستی، خارش بر اثر تماس مواد محرك با پوست، خارش یا سوزش خفیف ناشی از عرق سوز شدن كشاله‌ی ران و خارش پوست در پایان دوره‌ی ترمیم زخم و محل بخیه. در اگزما و پسوریازیس كه خارش، بخشی از عوارض بیماری است میتوان از این محصول فقط به صورت مقطعی( و نه به صورت دائم) استفاده كرد. تا هم خارش كنترل شود و هم لطافت پوست افزایش یابد. میزان تأثیر رژودرم در این موارد خاص، متفاوت است و اگر پس از 3 نوبت استفاده از كرم تأثیری مشاهده نشد، استفاده از رژودرم را ادامه ندهید. این در حالی است كه برای از بین بردن خشكی و التهاب پوست در پسوریازیس و اگزما می توانید بدون محدودیت از پماد آلفا استفاده كنید.

روش استفاده :

مقداری كرم را به آرامی روی موضع بمالید. این كار باید بدون فشار زیاد انجام شود. اجازه دهید در پایان، لایه‌ی سفیدی كه از كرم باقی مانده به تدریج محو شود.

دفعات مصرف:

تا زمانی كه خارش كنترل شود می توان روزانه 3 بار ( با حداقل 5 ساعت فاصله‌) از رژودرم استفاده كرد در موارد خاص، مانند خارش بر اثر بیماری‌های مزمن و قدیمی پوست، بهتر است روزانه یك بار از رژودرم استفاده شود و در نوبت‌های بعدی از پماد آلفا استفاده نمود تا بتوان از بروز مقاومت به اثر رژودرم جلوگیری نمود و نیاز به مصرف روزانه‌ی رژودرم را كاهش داد( یعنی  به عنوان مثال در طول روز یك بار از رژودرم و دو بار از پماد آلفا استفاده كنید ). اگر پماد آلفا در دسترس نبود فقط از رژودرم استفاده كنید.

 

كاربردها و روش مصرف رژودرم

زیبایی و پاكسازی پوست

 

لایه برداری و جوان سازی پوست

لایه برداری و جوان سازی پوست

رژودرم به تدریج سلول‌های فرسوده سطح پوست را جدا میكند. در این روش سلول‌های جدید و سالم به طور طبیعی جایگزین سلولهای فرسوده و آسیب دیده میشوند و در نتیجه زیبایی و لطافت مجدداً به پوست باز میگردد.

از آنجا كه رژودرم فرآورده‌ای كاملا طبیعی است، در تمام انواع پوست قابل استفاده است.

روش استفاده:

مقداری كرم را به آرامی روی پوست ماساژ دهید. این كار باید توسط انگشتان و با فشار متوسط انجام شود. مقدار كرم را به اندازه‌ای بردارید كه 2 دقیقه بتوانید كرم را روی موضع ماساژ دهید. ماساژ با فشار زیاد ممكن است موجب درد و تحریك شود . در صورت حساسیت، به مدت یك هفته استفاده از كرم رژودرم را متوقف كنید. و موضع را با پماد آلفا چرب نمایید. به طور كلی در صورت بروز التهاب شدید پس از استفاده از هر نوع لایه بردار، میتوان از پماد آلفا برای تسكین التهاب استفاده نمود. روش استفاده در كتابچه‌ی راهنمای آلفا ( بخش حساسیت‌های پوستی) آمده است.

دفعات مصرف:

یك بار در روز

شستشو:

برای جلوگیری از حساسیت‌های احتمالی، نیم ساعت پس از استفاده از رژودرم ، موضع را با اب ولرم و صابون بشوئید.

مدت مصرف:

تا رسیدن به وضعیت مطلوب (حداكثر یك ماه به صورت پی در پی)

توجه: در پوست‌های جوش دار از ماساژ كرم روی جوش‌ها خودداری كنید. در این موارد ابتدا مقدار كمی رژودرم را بر روی جوش‌ها قرار داده و پس از نیم ساعت پوست را بشویید. پس از تحلیل رفتن جوش‌ها میتواندی لایه برداری پوست را به روشی كه ذكر شد شروع نمایید.

لك‌های پوستی

رژودرم میتواند لك‌های سطحی مانند لك های ناشی از افزایش سن و یا لكهایی كه پس از ترمیم انواع زخم، جوش و یا لیزر به وجود می‌آیند را كاهش دهد. حداقل زمان لازم برای ارزیابی تأثیر رژودرم، دو ماه است. قبل از شروع استفاده، عكس واضحی از پوست تهیه كنید و عكس‌ای بعدی را با آن مقایسه كنید.  روش عکاسی در صفحه محصول می باشد و لینک آن در پایین صفحه است

روش استفاده:

مقداری كرم را به آرامی روی پوست ماساژ دهید. این كار باید توسط انگشتان و با فشار متوسط انجام شود. مقدار كرم را به اندازه‌ای بردارید كه یك دقیقه بتوانید كرم را روی پوست ماساژ دهید. ماساژ با فشار زیاد ممكن است موجب تحریك پوست شود . در صورت حساسیت، به مدت یك هفته استفاده از كرم رژودرم را متوقف كنید.

دفعات مصرف:

رژودرم را دو بار در روز استفاده كنید ( سعی كنید بین دو نوبت مصرف حداقل 5 ساعت فاصله باشد).

شستشو

برای جلوگیری از حساسیت‌های احتمالی، نیم ساعت پس از استفاده از رژودرم، پوست را با آب ولرم و صابون بشویید.

مدت مصرف

اگر دو ماه بعد از استفاده از رژودرم ( با مقایسه ی عكس‌های قبل و بعد) مشاهده نمودید كه لك كاهش یافته است، استفاده از رژودرم را تا به حداقل رسیدن لك ادامه دهید. در این صورت تهیه و مقایسه‌ی عكس‌های قبل و بعد را نیز ادامه دهید. اگر پس از دو ماه استفاده از رژودرم تأثیری مشاهده نشد. تغییر رنگ مربوط عمق است. برای لك های عمیق، انجام درم ابریشن، توسط پزشك و استفاده از پماد آلفا در مرحله‌ی بعد ( به عنوان ترمیم كننده‌ی پوست) توصیه میشود. (مراجعه به كتابچه‌ی راهنمای پماد آلفا)

تذكر: كرم رژودرم در لك های روشن و سفید اثری به مراتب كمتر نسبت به لك های تیره دارد. همچنین تأثیر رژودرم در مورد لك های ناشی از بارداری یا مصرف داروهای ضد بارداری قطعی نیست.

زائده های گوشتی

زائده های گوشتی: رشد خوش خیم لایه‌ی سطحی پوست هستند كه در نقاطی مانند گردن، زیر بغل، كشاله ران و پلك ها پدیدار میشوند؛ به این صورت كه ابتدا در اندازه‌ای كوچك ظاهر شده، سپس بسیار آرام رشد میكنند و بعد از مدتی، رشد آنها متوقف می‌شود. این زائده‌ها هیچ تهدیدی برای سلامتی فرد محسوب نمی‌شوند. با این حال گاهی به علت تماس لباس و یا هرگونه سایش،‌ ملتهب و یا دردناك می‌شوند و فرد تصمیم میگیرد تا برای برداشتن آنها اقدام نماید. در مقابل، عده‌ای نیز تنها به دلیل زیبایی تصمیم به برداشتن آنها میگیرند. امروزه در كلینیك، برای برداشتن زائده‌های گوشتی از روش‌هایی مانند برش زائده و سوزاندن باقی مانده‌ی آن با كوتر، قطع كردن عروق خون رسان به زائده و فریز كردن زائده استفاده میشود . مشكل اینجاست كه به طور معمول، تا زائده‌ها به حد بلوغ خود نرسند برای برداشتن آنها اقدامی صورت نمیگیرد و فرد مجبور است آنها را برای مدتی روی بدن خود تحمل كند. همچنین ممكن است آثار ناشی از این روش‌های تهاجمی، به صورت اسكار روی پوست باقی بماند.

امتیاز رژودرم برای رفع زائده‌های گوشتی

  1. وقتی متوجه شروع رشد زائده‌های گوشتی در قسمتی از پوست شوید میتوانید با استفاده از رژودرم رشد آنها را متوقف نمایید و به تدریج آنها را برطرف سازید، این روش از نظر هزینه و زمان مقرون به صرفه است.
  2. با استفاده از رژودرم ، زائده های موجود به تدریج تحلیل می‌روند.
  3. در این روش نیازی به حضور در كلینیك نیست.

روش استفاده:

مقداری كرم را به آرامی روی زائده ماساژ دهید. این كار باید توسط انگشتان و بسیار آهسته و با فشار كم به مدت 30 ثانیه انجام شود. در هفته های بعد به تدریج كه زائده تحلیل میرود، میتوانید ماساژ را با فشار بیشتر و به مدت یك دقیقه انجام دهید. ماساژ شدید و طولانی در روزهای اول ممكن است موجب درد، تحریك و یا پاره شدن زائده شود . در صورت پارگی و خونریزی ، به مدت یك هفته كرم را روی زائده استفاده نكنید.

دفعات مصرف:

رژودرم را سه بار در روز استفاده كنید.( سعی كنید بین دو نوبت مصرف حداقل 5 ساعت فاصله باشد).

شستشو:

نیم ساعت پس از استفاده موضع را با آب ولرم و صابون بشوئید. اگر ضایعه در ناحیه‌ای باشد كه شستشوی آن راحت نباشد به جای شستشو، با یك تنظیف مرطوب پوست را تمیز كنید.

مدت مصرف:

این زمان به اندازه و مقاومت زائده بستگی دارد كه از یك تا چهار ماه ممكن است به طول انجامد.

زائده روی پلك

اگر زائده بر روی پلك یا دور چشم است چشم را ببندید و مقدار كمی كرم را بر روی آن قرار دهید. اگر زائده روی پلك بالا است در حالیكه با تنظیف( یا دستمال كاغذی) پایین زائده را محافظت میكنید، با دست دیگر كرم را با دقت روی زائده ماساژ دهید. دستمال، مانع ورود احتمالی كرم به داخل چشم میشود. اگر زائده روی پلك پایین است، تنظیف را بالای آن نگاه دارید. برای دقت بیشتر این كار را جلوی آینه انجام داده و از گوش پاك كن برای ماساژ كرم استفاده كنید. در صورت تماس اتفاقی كرم با چشم، از محلول شستشوی چشم و یا آب فراوان استفاده كنید و از مالش چشم بپرهیزید. اگر برای این كار از آمادگی و دقت لازم برخوردار نیستید در اطراف چشم از رژودرم استفاده نكنید.

هشدارها :

  1. رژودرم را بر روی خال های ریشه دار استفاده نكنید.
  2. اگر زائده، بین مژه‌ها رشد كرده باشد رژودرم را بر روی آن استفاده نكنید.
  3.  در صورت پارگی و خونریزی زائده، به مدت یك هفته از رژودرم استفاده نكنید.
  4.  در اطراف چشم، كرم را با احتیاط استفاده كنید.

زائده گوشتی پشت گردنزائده گوشتی پشت گردن
زائده ی گوشتی روی پلکزائده ی گوشتی روی پلک


زبری و ضخامت پوست

یكی از مشكلات شایعی كه شاغلین صنعت، معدن و كشاورزی از آن رنج میبرند، پینه و زبری پوست است. زبری پوست بر اثر عوامل مختلفی مانند افزایش سن، تماس مكرر با آب و مواد شیمیایی، اگزما و آلرژی‌های پوستی و كار فیزیكی سخت به وجود می‌آید.

پینه ها نیز نوعی ضخیم شدن موضعی پوست هستند كه در مناطق تحت سایش یا فشار زیاد به وجود می‌آیند. كف دست و پا، پوست روی مفاصل مانند آرنج، زانو و انگشتان، شایع‌ترین مناطق تشكیل پینه هستند.

با استفاده از كرم رژودرم میتوان زبری پوست و پینه‌های قدیمی را به راحتی برطرف كرد و لطافت و طراوت را به پوست بازگرداند.

روش استفاده:

شب ها و یا زمان استراحت و فراغت از كار، پس از شستشوی كامل و خشك كردن موضع، به مدت دو دقیقه كرم را روی پوست ماساژ دهید(بسیار آهسته ولی با فشار). هر هشت ساعت میتوان این كار را تكرار كرد. حتی با یك بار استفاده در روز میتوان اثرات رژودرم را به تدریج مشاهده نمود.

شستشو:

پیش از استفاده مجدد باید موضع را با آب گرم بشویید.

زبری و ضخامت پوستزبری و ضخامت پوست
دو هفته بعد از استفاده از رژودرمدو هفته بعد از استفاده از رژودرم


پاكسازی پوست از آلودگی های صنعتی

رژودرم میتواند برای پاكسازی پوست از رنگ، چسب و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد. معمولاً پس از تماس موادی مانند رنگ، چسب و یا گریس با پوست، مدت زمانی لازم است تا این مواد كاملاً از سطح پوست پاك شوند. برای این كار معمولاً از بنزین، نفت و سایر حلال‌های شیمیایی استفاده میشوند كه برای پوست مضرند و علاوه بر بوی نامطبوع، لطافت پوست را كاهش میدهند. با چندبار استفاده از رژودرم میتوانید پوست را از این مواد پاكسازی نمایید و لطافت و طراوت را در زمان كوتاهی به پوست بازگردانید.

امتیاز دیگر رژودرم رفع بوی نامطبوع مواد شیمیایی و صنعتی از سطح پوست است. افرادی كه مستقیماً با حلال‌های شیمیایی مانند بنزین، نفت، گازوئیل و اتر كار كرده باشند میدانند كه معمولاً پس از استفاده، مدت زمانی لازم است تا بوی این مواد از پوست برطرف شود. با استفاده از رژودرم، این كار در زمان كوتاهی انجام می‌شود.

روش استفاده:

ابتدا موضع را با یك شوینده ( مایع دستشویی یا صابون) بشویید و به طور كامل خشك كنید. سپس كرم را بسیار آهسته ولی با فشار به مدت دو دقیقه روی موضع ماساژ دهید.

شستشو:

بعد از نیم ساعت موضع را با آب گرم ( و در صورت امكان با صابون قالبی) بشویید. در طول روز، هر دو ساعت این كار را تكرار كنید تا پاكسازی كامل شود برای این منظور رژودرم نباید بیش از 4 بار در روز استفاده شود.

رفع جوش‌های سرسیاه و كمك به پاكسازی به جوش‌های معمولی

از رژودرم میتوان برای پاكسازی پوست از جوش‌های سرسیاه استفاده كرد. جسم این جوش ها معمولاً متراكم و سفت( مانند توده چربی) است. و خودبه خود بهبود نمی یابد. برای جوش های معمولی چنین اثری را نمیتوان در همه افراد انتظار داشت و معمولاً جوش های نوك تیز به رژودرم بهتر جواب میدهند.

روش استفاده:

برای رفع جوش های سرسیاه، مقداری كرم را به آرامی بر روی موضع ماساژ دهید. این كار باید بسیار آهسته و با فشار متوسط انجام شود. مقدار كرم را به اندازه‌ای بردارید كه بتوانید یك دقیقه كرم را روی موضع ماساژ دهید. در هفته های بعد، به تدریج كه جوش تحلیل میرود میتوانید ماساژ را با فشار بیشتری انجام دهید. ماساژ شدید در روزهای اول ممكن است موجب درد و تحریك شود. در صورت بروز حساسیت، مصرف كرم را به مدت یك هفته متوقف كنید. پس از برطرف شدن علایم دوباره میتوانید از رژودرم استفاده نمایید.

در مورد جوشهای معمولی نیازی به ماساژ نیست و كافی است مقدار كمی رژودرم را بر روی موضع قرار داده و پس از نیم ساعت پوست را بشویید.

توجه: برخی از جوش ها ممكن است پس از چند روز اول استفاده، بزرگتر شوند ولی به تدریج فروكش كرده و بهبود می‌یابند.

دفعات مصرف:

رژودرم را دو بار در روز استفاده كنید. ( سعی كنید بین دو مصرف كمتر از 5 ساعت فاصله نباشد).

شستشو:

 برای جلوگیری از حساسیت های احتمالی، نیم ساعت پس از استفاده از رژودرم، موضع را با آب ولرم و صابون بشوئید.

مدت مصرف:

بسته به قدمت و مقاومت جوش ها ممكن است از دو هفته تا دو ماه نیاز به استفاده از كرم باشد.

 

 

کورک ها

کورک بر اثر عفونت در اطراف ریشه مو به وجود می‌آید که به صورت برجستگی قرمز و دردناک همراه با ورم اطراف منفذ مو ظاهر می‌شود. کورک بعد از مدتی سر باز می‌گند و چرک و ضایعاتی از آن خارج می‌شود . در این مدت، التهاب و درد موجب آزار فرد می‌شود چون رژودرم دارای اثر ضد التهابی متوسطی است، موجب تسکین التهاب کورک می شود و به طور همزمان با اثر لایه برداری خود موجب باز شدن منفذ مو و کنترل عفونت به وجود آمده می‌شود.

روش استفاده:

رژودرم را به مدت 30 ثانیه با فشار متوسط روی موضع ماساژ دهید.

شستشو:

برای جلوگیری از حساسیت‌های احتمالی، نیم ساعت پس از استفاده از رژودرم، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید. اگر کورک در ناحیه‌ای باشد که شستشوی آن راحت نباشد، به جای شستشو، با یک تنظیف مرطوب چند مرتبه پوست را تمیز کنید.

دفعات مصرف:

2 تا 3 بار در روز

مدت مصرف:

کورک معمولاً در کمتر از یک هفته بهبود می‌یابد. با این حال در صورتی که التهاب و درد موضع افزایش یافت یا ظرف 48 ساعت تغییری در وضعیت کورک مشاهده نشد برای انجام اقدامات تکمیلی به پزشک مراجعه کنید.

پاكسازی پوست از آلودگی های صنعتی

 

رژودرم می تواند برای پاكسازی پوست از رنگ، چسب و مواد شیمیایی مورد استفاده قرار گیرد. معمولا پس از تماس موادی مانند رنگ، چسب و یا گریس با پوست ، مدت زمانی لازم است تا این مواد كاملا از سطح پوست پاك شوند. برای این كار معمولا از بنزین، نفت و سایر حلال های شیمیایی استفاده می شود كه برای پوست مضرند و علاوه  بر بوی نامطبوع، لطافت پوست را كاهش می دهند. با چندبار استفاده از رژودرم می توانید پوست را از این مواد پاكسازی نمایید و لطافت و طراوت را در زمان كوتاهی به پوست بازگردانید.

امتیاز دیگر رژودرم رفع بوی نامطبوع مواد شیمیایی و صنعتی از سطح پوست است. افرادی كه مستقیما با حلال های شیمیایی مانند بنزین، نفت، گازوئیل و اتر كار كرده باشند می دانند كه معمولا پس از استفاده ، مدت زمانی لازم است تا بوی این مواد از پوست برطرف شود. با استفاده از رژودرم، این كار در زمان كوتاهی انجام می شود.

 

روش استفاده:

ابتدا موضع را با یك شوینده (مایع دستشویی یا صابون) بشویید و به طور كامل خشك كنید. سپس كرم را بسیار آهسته ولی با فشار به مدت 2 دقیقه روی موضع ماساژ دهید.

 

شستشو:

بعد از نیم ساعت موضع را با آب گرم (و در صورت امكان با صابون قالبی) بشویید. در طول روز، هر 2 ساعت این كار را تكرار كنید تا پاكسازی كامل شود. برای این منظور رژودرم نباید بیش از 4 بار در روز استفاده شود.

 

رفع جوش های سرسیاه و كمك به پاكسازی جوش های معمولی


از رژودرم می توان برا ی پاكسازی پوست از جوش هایسر سیاه استفاده كرد. جسم این جوش ها معمولا متراكم و سفت (مانند توده ی چربی) است و خود به خود بهبود نمی یابد. برای جوش هایمعمولی چنین اثری را نمی توان در همه افراد انتظار داشت و معمولا جوش های نوك تیز به رژودرم بهتر جواب می دهند.

 

روش استفاده:

برای رفع جوش های سر سیاه ، مقداری كرم را به آرامی بر روی موضع ماساژ دهید. اینكار باید بسیار آهسته و با فشار متوسط انجام شود. مقدار كرم را به اندازه ای بردارید كه بتوانید یك دقیقه كرم را روی موضع ماساژ دهید. در هفته های بعد، به تدریج كه جوش تحلیل می رود می توانید ماساژ را با فشار بیشتری انجام دهید. ماساژ شدید در روزهای اول ممكن است موجب درد و تحریك شود. در صورت بروز حساسیت، مصرف كرم را به مدت یك هفته متوقف كنید. پس از برطرف شدن علائم دوباره می توانید از رژودرم استفاده نمایید.

در مورد جوش های معمولی نیازی به ماساژ نیست و كافیست مقدار كمی رژودرم را بر روی موضع قرار داده و پس از نیم ساعت پوست را بشویید.

توجه: برخی از جوش ها ممكن است پس از چند روز اول استفاده، بزرگ تر شوند ولی به تدریج فروكش كرده و بهبود می یابند.

 

دفعات مصرف:

رژودرم را دوبار در روز استفاده كنید (سعی كنید بین دو مصرف كمتر از 5 ساعت فاصله نباشد).

 

شستشو:

برای جلوگیری از حساسیت های احتمالی، نیم ساعت پس از استفاده از رژودرم، موضع را با آب ولرم و صابون بشویید.

 

مدت مصرف:

بسته به قدمت و مقاومت جوش ها، ممكن است از دو هفته تا دو ماه نیازبه استفاده از كرم باشد.