کمپرس سوربکت SORBACT Compress

موجود
فقط %1 عدد مانده
کد کالا
98125-98128
As low as ‎29,000 تومان

کمپرس سوربکت 8 لایه پانسمان ضد باکتری با کاهش بار میکروبی و عفونت زخم پیشگیری و درمان می کند

برخی ویژگیهای کمپرس سوربکت SORBACT Compress

کمپرس سوربکت با بافت استات در زخم های  سطحی و  عمقی ، میکروب و قارچ را به خود جذب میکند. جذب ترشح با استفاده همزمان از  محصولاتی مثل جاذب ، فوم ، سوپر جاذب و ... امکان پذیر میگردد.  برای ترمیم و محافظت  در برابر میکروب  و ممانعت از دوباره آلوده شدن زخم  با استفاده ی همزمان با  محصولات پرکننده در بستر زخم مورد استفاده قرار میگیرد.

 پانسمان کمپرس سوربکت، یک پانسمان ضد عفونی شده است که باکتری ها و قارچ ها جذب آن می شوند. قسمت سبز رنگ کمپرس سوربکت که در برخورد با سطح زخم قرار می گیرد، امکان انتقال ترشحات زخم به پانسمان ثانویه را فراهم می کند.

از کمپرس سوربکت که به صورت هشت لایه تا خورده می باشد می توان در درمان فشاری نیز استفاده کرد. از کمپرس سوربکت می توان بصورت ترکیبی با پانسمان عسل یا پماد زخم هم استفاده کرد.

 

از خصوصیات بارز این نوع از کمپرس سوربکت میتوان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • لایه ضد میکروبی در تماس با زخم
 • کاهش میکروب ها  در سطح و حفره زخم
 • پانسمان کمپرس سوربکت زخم استریل، ضد باکتری و قارچ است.
 •   شامل یک لایه سبز Sorbact®  که در تماس با زخم است و به ترشحات اجازه عبور به لایه ثانویه پانسمان را می دهد. پانسمان دارای هشت لایه می باشد.
 • کمپرس سوربکت را می توان در درمان زخم هایی که نیازمند فشرده سازی است , استفاده کرد.

کاربرد کمپرس سوربکت

 • زخم تمیز پاکیزه
 • زخم کلونیزه / عفونی 
 • زخم های سطحی
 • حفره ها

هدف از استفاده  پانسمان کمپرس سوربکت:                                       

برای استفاده در مدیریت حفظ بستر تمیززخم،جلوگیری از تجمع میکروب ها، آلودگی یا عفونت زخم های دارای ترشح مانند زخم های جراحی، زخم های تروماتیک، زخم های دارای حفره، فیستول، زخم های مخاطی ، زخم های دیابتی لایه مخاطی و زخم های  دیابتی پا در نظر گرفته شده است.

 1. محل زخم را طبق عمل بالینی آماده کنید.
 2. اندازه مناسب از پانسمان را برای زخم انتخاب کنید. پانسمان را می توان به اندازه مناسب باز کرد و در صورت نیاز می تواند حاشیه زخم را همپوشانی کند.
 3. پانسمان را از بسته بندی با استفاده از روش آسپتیک خارج کنید.
 4. اگر پانسمان نیاز به برش داشته باشد، از روش آسپتیک استفاده کنید. هر گونه پانسمان باز و بدون استفاده غیر قابل استفاده می باشد.
 5. پانسمان را اعمال کنید. اطمینان حاصل کنید که پانسمان در تماس مستقیم با سطح کل زخم می باشد. در مورد زخم های دارای حفره و فیستول ها، با یک یا چند پانسمان وحفره را پر کنید.به صورت محکم آن را نبندید.
 6. یک پانسمان ثانویه مناسب را اعمال کنید.
 7. زمان مورد نیاز جهت تعویض پانسمان بستگی به میزان ترشح و وضعیت کلی زخم و  پوست اطراف آن دارد. اگر شرایط بالینی اجازه می دهد، پانسمان را می توان به مدت 7 روز تعویض نکرد.

 

نحوه مصرف کمپرس سوربکت

پزشکان باید اطمینان حاصل کنند که محصول مطابق دستورالعمل سازنده مورد استفاده قرار می گیرد.

مرحله اول آماده سازی

محیط زخم و پوست را آماده سازی کنید جهت پانسمان کردن زخم شستشو دهید با گاز روی آن را پاک کنید در صورت نیاز افزودنی دارید اضافه کنید.

 مرحله دوم برش و اندازه کردن

پانسمان کمپرس سوربکت را به اندازه خود زخم انتخاب کنید اگر از آن بزرگتر هم شد موردی ندارم میتواند بروی لبه های زخم هم بپوشاند.

مرحله سوم جدا سازی 

پانسمان را به روش استریل از بسته بندی آن خارج کنید.

مرحله چهارم برش با قیچی در صورت نیاز

کمپرس سوربکت را در صورت نیاز به برش دقیقا به اندازه خود زخم برش دهید حتما از قیچی استریل استفاده کنید و به .هیچ وجه کمپرس سوربکت را پاره نکنید .کمپرس سوربکت یک بار مصرف می باشد

مرحله پنجم انتقال به زخم

کمپرس سوربکت را درون یا روی زخم قرار دهید بگونه ای که  مطمئن شوید آن با سطح زخم تماس برقرار کنید زیرا  که بتواند میکروارگانیسم ها را جذب خود کند. در زخم های حفره ای لایه های آن را باز کنید و بصورت لوله ای یا مچاله شده داخل زخم بگذارید. کمپرس سوربکت را می توان به عنوان پانسمان اولیه درکنار باقی محصولات زخم استفاده کرد.

مرحله ششم پوشاندن زخم 

یک پانسمان ثانویه جهت پوشاندن زخم بسته به ترشح زخم انتخاب کنید مانند پانسمان فوم پانسمان جاذب یا پد جاذب  

مدت زمان تعویض کمپرس سوربکت

مدت زمان تعویض به شرایط ترشحات و پوست اطراف زخم بستگی دارد.اگر شرایط بالینی اجازه دهد می توان آن را تا 7 روز بروی زخم حفظ کرد. درصورتی که هنگام برداشت متوجه چسبیده شدن پانسمان کمپرس سوربکت به زخم شدید توسط اسپری زخم یا سرم نمکی آن را بخوبی خیس نمایید تا در روند بهبود زخم مشکلی بوجود نیاید.

دیدگاه خود را بنویسید
You're reviewing:کمپرس سوربکت SORBACT Compress
Your Rating
ما محصولات کاربردی و مورد پسند دیگری برای شما پیدا کردیم!