ژل سوربکت SORBACT Gel Dressing

موجود
فقط %1 عدد مانده
کد کالا
98136-98137-98139
Rating:
100% of 100
تماس بگیرید

ژل سوربکت پانسمان ورقه ای با خاصیت ضد باکتری و قارچ آغشته به ژل با پایه آب تشکیل شده

ژل سوربکت - Sorbact Gel Dressing

پانسمان ژل سوربکت با کاهش بار میکروبی در زخم های خشک یا با ترشحات کم کابرد دارد. ژل آنتی باکتریال سوربکت با بافت استات ، با قابلیت رطوبت رسانی بالا و دبریدمان اتولیتیک میباشد. ورقه ژل سوربکت از نخ ضد باکتری و ضد قارچ ساخته شده است بواسطه ژل رطوبت رسان آن باکتری ها و قارچ ها را به خود جذب می کند. ژل سوربکت حاوی کربومر و پروپیلن گیلکول 10 درصد می باشد که کربومر ملکول بزرگ آب رسان می باشد و رطوبت را بهینه در سطح زخم حفظ می کند. در هنگام عفونت منع استفاده نداشته و بعلت ورقه ای بودن در زخمهایی با دهانه باریک وعمیق، بخوبی پاکیزگی محیط را انجام میدهد. پانسمان ژل سوربکت، یک پانسمان ضد عفونی شده است که باکتری ها و قارچ ها به آن جذب می شوند. لایه سبز رنگ این پانسمان که مستقیما بروی زخم قرار دارد از یک لایه ژل با پایه آب تشکیل شده است. پانسمان ژل سوربکت رطوبت لازم را برای زخم ایجاد می کند. 

کاربرد ژل سوربکت

ژل سوربکت در کلیه زخم ها کاربرد دارد و منع استفاده ای ندارد مثل جراحی بریدگی سوختگی زخم های فشاری یا دیابتی که ژل سوربکت موجب تمیز شده و پاکسازی آنها در عین حال درمان می شود.

ژل سوربکت بواسطه ورقه ای بودن بواسطه نخ استفاده شده در پانسمان آن به نسبت سایر هیدروژل ها رطوبت را بیشتر حفظ می کند ژل سوربکت را می توان برای سطوح که عمودی هستند در بدن استفاده که زیرا که به علت توری شکل بودن و پانسمان آغشته به ژل آن ژل را بیشتر بروی آن سطح نگه داشتن در نتیجه روند درمان آن تسهیل می شود. ژل سوربکت می تواند در زخم هایی که عمق دارن یا گود هستند براحتی استفاده شود در نوع نواری یا ورقه ای آن مقرون بصرفه هستند به عنوان یک پانسمان پرکننده رطوبت رسان نیز می توان استفاده نمود. جهت کنترل یا مدیریت ترشحات از ژل سوربکت بصورت فشرده چندتایی بهمراه پانسمان های ثانویه پانسمان جاذب  یا پد جاذب باید استفاده کرد.

نحوه مصرف ژل سوربکت

پزشکان باید اطمینان حاصل کنند که محصول مطابق دستورالعمل سازنده مورد استفاده قرار گیرد.

مرحله اول آماده سازی

محیط زخم و پوست را آماده سازی کنید جهت پانسمان کردن زخم شستشو دهید با گاز روی آن را پاک کنید در صورت نیاز افزودنی دارید اضافه کنید.

 مرحله دوم انتخاب اندازه

پانسمان ژل سوربکت را به اندازه خود زخم انتخاب کنید.

مرحله سوم جدا سازی 

پانسمان را به روش استریل از بسته بندی آن خارج کنید.

مرحله چهارم برش با قیچی در صورت نیاز

ژل سوربکت را در صورت نیاز به برش دقیقا به اندازه خود زخم برش دهید حتما از قیچی استریل استفاده کنید. توجه داشته باشید باید دقیقا به اندازه زخم بریده شود و ورقه روی پوست اطراف زخم نخوابد.

مرحله پنجم انتقال به زخم

ژل سوربکت را درون یا روی زخم قرار دهید بگونه ای که  مطمئن شوید آن با سطح زخم تماس برقرار کنید زیرا  که بتواند میکروارگانیسم ها را جذب خود کند. توجه داشته باشید که ژل سوربکت نباید بروی لبه های سالم زخم بیاید. درهنگام استفاده در زخم های عمیق از تراکم آن جلوگیری کنید.
معمولا در پک بسته بندی مقداری ژل باقی می ماند سعی کنید همه ژل را بروی زخم بروش استریل بریزید.

مرحله ششم پوشاندن زخم 

یک پانسمان ثانویه جهت پوشاندن زخم بسته به ترشح زخم انتخاب کنید مانند پانسمان فوم پانسمان جاذب یا پد جاذب  

مدت زمان تعویض ژل سوربکت

مدت زمان تعویض به شرایط ترشحات و پوست اطراف زخم بستگی دارد.اگر شرایط بالینی اجازه دهد می توان آن را تا 7 روز بروی زخم حفظ کرد. درصورتی که هنگام برداشت متوجه چسبیده شدن پانسمان ژل سوربکت به زخم شدید توسط اسپری زخم یا سرم نمکی آن را بخوبی خیس نمایید تا در روند بهبود زخم مشکلی بوجود نیاید.

دیدگاه خود را بنویسید
You're reviewing:ژل سوربکت SORBACT Gel Dressing
Your Rating
ما محصولات کاربردی و مورد پسند دیگری برای شما پیدا کردیم!