ضد باکتری

View as Grid List

مورد ۱-۱۲ از ۶۷

Set Descending Direction
 1. آلوگرافت غشای آمنیون پچ میکرونیزه لایف سل
  آلوگرافت غشای آمنیون پچ میکرونیزه لایف سل
  Rating:
  100%
  As low as ‎1,555,200 تومان
 2. پانسمان طباگرن پلاس نقره - TEBAGRAN PLUS Ag
  پانسمان طباگرن پلاس نقره - TEBAGRAN PLUS Ag
  Rating:
  33%
  As low as ‎578,550 تومان
 3. ژل زخم پرونتوسان ایکس Prontosan Wound Gel X
  ژل زخم پرونتوسان ایکس Prontosan Wound Gel X
  As low as ‎490,800 تومان
 4. فوم سوربکت SORBACT Foam Dressing
  فوم سوربکت SORBACT Foam Dressing
  Rating:
  100%
  تماس بگیرید
 5. پانسمان جاذب سوربکت absorption dressing
  پانسمان جاذب سوربکت Sorbact Absorption Dressing
  Rating:
  87%
  As low as ‎47,300 تومان
 6. پانسمان جراحی سوربکت surgical dressing
  پانسمان جراحی سوربکت -SORBACT surgical Dressing
  As low as ‎7,000 تومان
 7. فوم سیلیکونی چسبدار سوربکت sorbact foam gentle boder
  پانسمان فوم سیلیکونی چسبدار سوربکت SORBACT Foam Gentle Border
  Rating:
  60%
  As low as ‎77,400 تومان
 8. پماد عسل آنتی باکتریال 50 گرمی Medihoney
  پماد عسل آنتی باکتریال 50 گرمی Medihoney
  Rating:
  81%
  تماس بگیرید
صفحه
در صفحه

پانسمان های ضد باکتری و یا آنتی باکتریال همانطور که از اسم آنها پیدا است دارای خواص ضد عفونی کننده ای هستند ، این پانسمان ها جلوی رشد هر گونه میکروارگانیسم نا سالمی را می گیرند یا از بین می برند ، برای همین بر روی زخم ها قرار می گیرند تا جلوی رشد میکروب ها و ایجاد عفونت را بگیرند.

اهمیت پانسمان آنتی باکتریال

با پیشرفت علم در حوزه علوم پزشکی ، پانسمان های قدیمی جای خودشان را به یک نسل جدیدی از پانسمان ها به نام پانسمان های ضد باکتری دادند ، این پانسمان ها با داشتن خواص ضد میکروبی خود جلوی رشد و نمو هر گونه میکروبی را می گیرند و می توان گفت با یک تیر دو نشان میزنند ، هم درحین استفاده درمان می کنند  و جلوی عمیق شدن زخم را می گیرند و هم جلوی ایجاد هر گونه عفونتی را ، بنابراین در سال های اخیر همواره از این دسته پانسمان ها برای درمان زخم ها استفاده می شود.

در ساختار این پانسمان ها موادی چون  نقره ، پی اچ ام بی phmb ، ید ، کربن فعال ، آلوئه ورا و غیره وجود دارد ، این پانسمان ها با خاصیت آنتی سپتیکی خود میکروارگانیسم ها را از بین میبرند و به بافت های سالم بیماران آسیبی نمی رسانند.

پانسمان های آنتی باکتریال بر روی گروه وسیعی از میکروب ها تاثییر می گذارند که این یکی از مهمترین ویژگی های آن ها است ، چرا که صرفا جلوی رشد برخی از میکروب ها را نمی گیرند و می توان گفت اکثریت میکروب ها به این پانسمان ها حساس هستند.

خواص پانسمان های آنتی باکتریال 

 • استفاده از آن ها آسان است 
 • نسبت به سایر مواد آنتی بیوتیک صرفه اقتصادی دارند 
 • برخی از آنها ضد حساسیت هستند 
 • معمولا سازگار با هر نوع پوست می باشند
 • باعث سرعت بخشیدن به روند بهبود می شوند
 • معمولا جلوی طیف وسیعی از میکروب ها را می گیرند 
 • بدون نسخه پزشک قابل استفاده هستند

پیدا کردن پانسمان ضد باکتری مناسب مخصوص زخم

همان طور که اشاره کردیم ، پانسمان های ضد باکتریال انواع مختلفی دارند، که هر کدام برای زخم های خاصی موثر هستند برای همین خیلی از افراد هنگام تهیه این محصول گیج می شوند اما جای نگرانی نیست ، شما می توانید با مشاوره زخم طب باکس محصولاتی که برای زخم شما هستند را تهیه کنید ، تا در زمان کمتر و درمان بیابید. کافی است اطلاعات کافی از نوع زخم و تاریخچه بیمار خودتان به مشاورین طب باکس بدهید تا آن ها شما را راهنمایی کنند ، مشاوره زخم طب باکس رایگان است ، بنابراین اگر می خواهید از یک متخصص در مورد بیماریتان مشورت بگیرید همین الان اقدام کنید و به صفحه مشاوره زخم طب باکس مراجعه فرمایید .

انواع پانسمان های ضد باکتری 

پانسمان های ضد باکتری انواع مختلفی دارند که هر کدام برای یک نوع زخم و بیماری کاربرد دارد ، برای همین بهتر است قبل از تهیه هر نوع پانسمانی از افراد مشاورین متخصص مشورت بگیرید تا بتوانید یک پانسمان مناسب نسبت به مشکل خود تهیه کنید ، در ادامه مهمترین پانسمان های ضد باکتری و ویژگی های آن ها را برای شما نام میبریم .

محصولات نقره دار

قبل از معرفی پانسمان نقره شما بایستی با خواص نقره آشنا شوید، نانو ذرات نقره دارای خواص ضد باکتریایی هست و علاوه بر آن اثرات ضد قارچی و ضد التهابی هم دارد. نقره ضد طیف وسیعی از میکروارگانیسم ها می باشد . نقره می تواند در انواع محصولات باشد مثل مایع یا اسپری پانسمان خشک ورقه ای یا پودر کاربرد دارد توضیحات بیشتر رو در پانسمان نقره می توانید مشاهده بفرمایید. مواد نقره در پزشکی به عنوان یک ترکیب شیمیایی می باشد که در دراز مدت مقاومت ضد میکروبی ایجاد می کند ضمن اینکه کشور های پیشرفته امروزه استفاده از آن در کشور خود کامل کنار گذاشته و ازسایر ترکیبات استفاده می کنند.

پانسمان PHMB

پلی هگزاتیلن بیگوانید PHMB ، یا پلی هگزانید ضد عفونی کننده مناسبی برای زخم ها و سوختگی های مزمن کلونیزه و عفونی است این یک ضد میکروبی با طیف وسیع است که در برابر انواع پاتوژن ها از جمله  MRSA، P. aeruginosa  و سایر باکتری ها موثر است مطالعات نشان داده اند که باعث تسریع بهبود زخم و کاهش تعداد باکتری ها می شود می توان پلی هگزاتیلن بیگوانید یک ترکیب شیمیایی نامید

برخی خواص phmb 

 • عدم ایجاد مقاومت ضد میکروبی 
 • با حداقل سمیت به خوبی تحمل می شود و ایمنی بالینی خوبی دارد
 • کمترین گزارش آلرژی تماسی و آنافیلاکسی از PHMB
 • PHMB با هموستاز سلولی تداخلی ندارد زیرا توسط سلول ها جذب نمی شود.

از معایب این پانسمان می توان به قیمت بالای آن ها اشاره کرد به نسبت اثری که در زخم ها دارد ضمن اینکه امروز بسیاری از کشور های پیشرفته استفاده از phmb را منسوخ کرده و به سمت سایر ترکیبات ضد باکتری و طبیعی رفته اند. این ترکیب هم معمولا در مایع ها یا اسپری زخم و پانسمان استفاده می شود

پانسمان کلرهگزیدین

کلرهگزیدین بر بسیاری از باکتری ها منفی ، مثبت و برخی از ویروس ها و قارچ ها همچنین ویروس مولد هپاتیت و ایدز موثر است. کلرهگزیدین به صورت موضعی و دهانی کاربرد دارد . خاصیت شدید کاتیونی در کلرهگزیدین است که به سه شکل دی گلوکونات هیدروکلرید و استات وجود دارد که استات و دی گلوکونات آن در مایع و آب قابل حل است. از مزایای کلرهگزیدین چسبندگی و اتصال شدید آن به زخم یا نواحی است که موجب آزاد شدن کم و آهسته آن در یک مدت زمان بلندی و دائمی محیط یا محل را ضد میکروبی نگه می دارد که بسیار گزینه مناسبی برای زخم های عفونی است مخصوصا دیابتی ها بعد از استفاده از کلرهگزیدین باید محل یا زخم بخوبی شسته شود توسط اسپری زخم یا محلول شستشوی زخم کلرهگزیدین به علت کاتیونی بودن آن به پروتئین های محل یا سطح زخم می چسبد. 
دانشمندان به تمایل شدید چسبندگی کلرهگزیدین و یا اتصال قوی آن به غشاء باکتری یا میکروارگانیسم ها اذعان دارند و این امر موجب پرطرفدار بودن این محصول شده است که امروزه کشور های پیشرفته از کلرهگزیدین بیشتر برای درمان یا از بین بردن باکتری ها استفاده می کنند. مزایای کلرهگزیدین به نسبت سایر محصولات عوارض خیلی کمتر آنها است همچنین کمترین آسیب را به دستگاه گوارش در بدن می زند.

پانسمان های ید دار

پانسمان های ید دار نیز پانسمان های ضد باکتری هستند که بیشترین و وسیع ترین طیف در مقابل با میکروارگانیسم ها را دارند اثر ید بر باکتری ها موثر است. پوویدون آیوداین (بتادین) برای میکروب کشی استفاده می شود که نکته مهم این است که به هیچ وجه دز بتادین برای درمان زخم یا از بین بردن میکروب درون هر نوع زخمی استفاده نکنید بخاطر اینکه ساختار گرانوله یا بافت گرانوله روی زخم را کامل از بین می برد معمولا پانسمان های ید با کلمات آیدو یا جودو یا یودو شروع می شود مثلا مثل آیدوزورب Idosorb یا جودوتامپ jodotamp 

اثر ضد باکتری پانسمان عسل

بهترین گزینه ضد باکتری طبیعی که در حال حاضر پیشنهاد بسیار مناسبی است و بدون عوارض ترین با اثر ترین محصول پانسمان عسل می باشد که درصورت عدم حساسیت به عسل مناسب است. برای اطلاعات بیشتر قسمت پانسمان عسل را مطالعه بفرمایید.

در آخر 
امروز ترکیبات و مواد زیادی در ضد باکتری بودن پانسمان ها یا پماد یا هرچیزی دیگری موجود است تا آنجا که شده مواردی که در کشور ما دردسترس بوده و می توانید استفاده کنید را به شما معرفی کردیم این هم قابل ذکر است که برخی از شرکت ها از اثرات ضد میکروبی محرمانه یا خاصی استفاده می کنند که اثر گذار بوده بطور نمونه مکانیسم اثر سوربکت در درمان زخم را مطالعه فرمایید.

اگر دچار زخمی شدید که برای آن راه درمانی نمیابید ، و یا نگران هستید که قرار است زخم شما عفونی شود یا خیر و یا اینکه حتی زخم شما عفونی شده است پیشنهاد ما به شما ارتباط گرفتن با مشاورین زخم طب باکس است ، مشاور های طب باکس افرادی متخصص هستند که می توانند شما را در این زمینه راهنمایی کنند ، پس فرصت را از دست ندهید و همین حالا با مشاورین ما ارتباط بگیرید.