اسپری سیلوسپت زخم - Silvosept

موجود
فقط %1 عدد مانده
کد کالا
310200-32850-310100
Rating:
87% of 100
As low as ‎53,700 تومان

اسپری سیلوسپت زخم مناسب زخم نانو نقره جهت شستشوی زخم و آماده سازی بستر زخم جهت پانسمان زخم

اسپری سیلوسپت زخم- نقره دار

اسپری سیلوسپت زخم که با فناوری نانو نقره و بدون الکل ساخته شده است. اسپری سیلوسپت زخم نقره دار مخصوص ضدعفونی کردن انواع زخم می باشد که قادر است طیف وسیعی از میکروارگانیسم های بیماری زا از جمله قارچ ها، باکتری ها و ویروس ها  را از بین ببرد. اسپری سیلوسپت زخم نقره دار بهترین جایگزین بتادین در منزل است.اسپری سیلوسپت نقره جز دسته پانسمان نقره می باشد .این اسپری برای زخم های دیابتی ˛زخم بستر ˛ زخم های سطحی بسیار مناسب است. این اسپری دارای ذرات نانونقره، یک محلول ضدعفونی کننده ی عالی بر طیف وسیعی از میکروارگانیسم ها ست که در نتیجه بهترین گزینه برای ضدعفونی انواع زخم می باشد. اسپری سیلوسپت فاقد سمیت سیستمیک و سلولی ، تحریک‌ زایی و سمیت حاد استنشاقی است. همچنین براساس نتایج تست تعیین میزان دوز ، غلظت ماده موثره آن در محدوده کاملا ایمن گزارش شده است به همین دلیل محدودیت سنی برای استفاده ندارد و طبق استاندارد CDC در گروه Intermediate Level Disinfectant قرار دارد.

چرا بهترین جایگزین به جای بتادین اسپری سیلوسپت زخم نقره دار است؟

همان طور که می دانید از قدیم به صورت سنتی برای ضد عفونی کردن زخم از بتادین استفاده می شود ولی این کار اشتباه محض است زیرا بتادین حاوی ید است که به شدت برای سلول‏ های زایا و ترمیم‏ کننده زخم کشنده است. پس چنانچه در حفره زخم ریخته شود، قطعا باعث تاخیر در ترمیم زخم می شود و متعاقب آن جوشگاه و اسکار بیشتری از زخم به جا می ماند و گاها سبب قطع عضو می شود. ولی اینقدر استفاده از بتادین بین ما مرسوم شده است که وقتی کسی زخمی می شود باید برای ضد عفونی کردن آن حتما از بتادین استفاده شود در غیر این صورت امکان خوب شدن وجود ندارد ! بیشتر مردم فکر می کنند که بتادین میکروب های احتمالی داخل زخم را از بین می برد.بله این تصوری درست است. اما چیزی که مشخص نیست آن است که بتادین همین بلا را بر سر سلول های طبیعی خود ما هم می آورد و با از بین بردن سلول های سالم ناحیه زخم، بهبود زخم را به تاخیر می اندازد و شرایط را برای رشد میکروب ها آماده تر می کند در صورتی که می دانیم نقره خواص ضد باکتری و میکروبی قوی دارد و از زمان قدیم مورد استفاده مردم باستانی قرار داشته.و همچنین باعث از بین رفتن طیف وسیعی از میکروارگانیسم های بیماری زا و همچنین طیف وسیعی از پاتوژن های بیماری زا میشود. ماده اصلی در محصولات سیلووسپت، نانوذرات نقره است که فعالیت ضد میکروبی آن چند صد برابر فلز نقره درحالت عادی می‌باشد.

نحوه عملکرد اسپری سیلوسپت زخم نقره دار

این اسپری به دلیل فاقد بودن الکل باعث سوزش زخم نمی شود و محل زخم را به طور کامل ضد عفونی می کند. ترکیبات نقره در برابر باکتری‌های هوازی و بی‌هوازی، با رسوب پروتئین‌های باکتریایی سلولی و با مسدود کردن سیستم تنفسی میکروبی موثر شناخته شده است. و باعث از بین رفتن آنها می شود. . نانو ذرات نقره به غشاء سلول متصل می‌‏شود و در همین زمان به داخل سلول نفوذ می‌‏کند. غشاهای باکتریایی پروتئین‌های حاوی گوگرد دارند.نانو ذرات نقره همانند خود نقره به دلیل دارا بودن ترکیبات فسفری مثل DNA بدن باعث کنترل عملکرد باکتری ها می شود و با آنها واکنش نشان می دهد . نانو ذرات موجود در این محصول می تواند به تنفس سلولی باکتری ها حمله کنند و باعث مرگ آنها شوند. یون های موجود در نانو ذرات نقره باعث متلاشی شدن باکتری ها می شود و همچنین با به وجود آوردن رادیکال های آزاد در محیط خنثی فعالیت ضد باکتری خود را افزایش می دهد.

ویژگی های منحصر به فرد اسپری سیلوسپت

• بدون بو و رنگ

• بدون الکل

• فاقد حساسیت و ایجاد اثر خشکی بر پوست - طبق استاندارد ایزو10-10993

• فاقد سمیت سلولی – طبق استاندارد ایزو 5-10993

• فاقد سمیت ژنی ( فاقد ژنوتاکسیسیتی)

• دوز ایمن: ug/mL625

• مدت زمان اثر بخشی: 3 دقیقه – طبق استاندارد EN1276

طرز استفاده از اسپری سیلوسپت زخم نانو نقره

  1. ابتدا با فاصله معین اسپری را بر روی محل زخم اسپری کنید.
  2. سپس چندین مرتبه اسپری کردن را تکرار کرده.
  3. محل زخم را پس از مصرف خشک نکنید و اجازه دهید به طور طبیعی خشک شود

سایز بندی های موجود اسپری زخم:

200ml ˛ 100ml ˛ 50ml ˛ 20ml

منع مصرف سیلوسپت زخم 

  • از استفاده اسپری بروی زخم هایی که استخوان آنها پیدا است خودداری فرمایید.
  • نکته مهم از هوا خوردن محلول یا باز کردن درب اسپری از بدنه خودداری بفرمایید.
دیدگاه خود را بنویسید
You're reviewing:اسپری سیلوسپت زخم - Silvosept
Your Rating