پانسمان عسل

View as Grid List

مورد ۱-۱۲ از ۲۵

Set Descending Direction
 1. کرم الیو و هانی نیکا - Olive and honey Nika
  کرم الیو و هانی نیکا - Olive and honey Nika
  Rating:
  100%
  As low as ‎92,000 تومان
 2. پماد عسل آنتی باکتریال 50 گرمی Medihoney
  پماد عسل آنتی باکتریال 50 گرمی Medihoney
  Rating:
  81%
  تماس بگیرید
 3. پماد عسل روامیل Revamil Balm
  پماد عسل روامیل Revamil Balm
  Rating:
  80%
صفحه
در صفحه

پانسمان عسل

عسل، به دلیل خاصیت آنتی بیوتیکی، از زمان‌های قدیم به عنوان دارو مورد استفاده بوده‌است. یکی از این خواص دارویی، درمان زخم با عسل است. در واقع عسل به بسته شدن سریع‌تر زخم کمک کرده و باعث افزایش سرعت فرایند بهبود زخم می‌شود، هم چنین از پیشروی عفونت نیز جلوگیری می‌کند.

مزایای درمانی بودن پانسمان عسل به منبع گل ای که زنبور های عسل گرده و شهد آن را برداشته اند بستگی دارد پس پانسمان عسل عسلی گلی که در آن استفاده شده هم بسیار مهم می باشد و میزان تاثیر آن روی بدن چقدر هست هم مهم است.
البته این مورد در زخم ها به بدن بیمار ها شرایط آب هوایی آن محل و چندین دلیل دیگر هم بستگی دارد گاها سخترین و گرانترین عسل ها بروی بدن بعضی بیماران جوابگو نیست و در مواقعی هم ارزانترین نوع پانسمان عسل یا عسل بسیار مفید و مناسب برای بیماران است. معمولا رنگ پانسمان عسل به علت فراوری ها یا ماهیت درمانی آنها از عسل طبیعی کاملا متفاوت است حتی نوع گل یا گرده ای که آن عسل دارد نیز تاثیر گذار است .
نکته بسیار مهم دیگر این است که استفاده از عسل طبیعی پیشنهاد نمی شود زیرا که این محصولات زخم بر پایه عسل چندین فرآیند و فرآوری روی محصولات انجام شده تا به شکل داروی درمانی در آمده است پس در اینصورت استفاده یا فروش عسل طبیعی برای همه بسیار راحت تر از موارد فوق است.

عسل چگونه زخم را درمان می‌کند؟

در سال‌های اخیر مطالعات گسترده و مختلفی در زمینه خواص دارویی عسل و تاثیر آن بر درمان زخم‌ها انجام گرفته‌است و محققان تلاش کرده‌اند تا به مکانیزم اثر این ماده در درمان زخم‌ها پی ببرند. به بیان کلی می‌توان دلیل این خاصیت را می‌توان ماهیت اسیدی عسل دانست.

PH عسل در میان بازه 3.2 تا 4.5 قرار گرفته و این مسئله نشان از خواص اسیدی این ماده دارد. اسیدها، باعث ترشح خون  و آزاد سازی اکسیژن شده و این فرایند باعث بهبود زخم می‌شود. به علاوه قند موجود در عسل باعث کاهش تورم در نقطه آسیب دیده شده و با بیرون کشیدن آب از بافت‎‌های آسیب‌دیده، باعث از بین رفتن بافت‌های باکتریایی می‌شود.

امروزه تولید کننده ها  با ترکیب چند مواد با عسل خواص دارویی خیلی تاثیر گذاری می گیرند در سرعت درمان هرچه سریعتر زخم ها و بیماری ها 

پانسمان های عسل چند دسته هستند که می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • پماد های عسل - کرم های عسل - ژل عسل
 • گاز های ورقه ای عسل
 • آلژینات های عسل
 • سایر محصولات عسل

به صورت عمومی و کلی در موارد زیر کاربرد دارند:

پماد عسل

بیشتر در زخم های عمقی حال بسته به شرایط زخم استفاده می شود در مواردی جهت سطحی هم استفاده می شود. معمولاً در درمان بسیاری از زخم ها استفاده می شود

کرم عسل

کرم های عسل بیشتر در درمان زخم های سطحی استفاده می شود التهابات قرمزی های و غیره سوختگی های خیلی سطحی 

گاز عسل - آلژینات عسل

استفاده از موارد گاز عسل و آلژینات عسل در موارد مختلف استفاده می شود مخصوصاً نقاطی که نگهداشتن عسل در آنجا سخت هستش یا عسل مدت زمان زیادی باید در آن محل باشد 

سایر محصولات نیز به صورت ترکیبی یا غیره استفاده می شود.

ذکر این نکته ضروری است که در صورت مواجه با زخمی جدی لازم است با مشاوره این شرکت و درمان زخم با عسل بهتر است .