فوم

مشاهده به عنوان مشبک لیست

موارد 1-20 از 85

تا بر صفحه
تنظیم جهت نزولی
مشاهده به عنوان مشبک لیست

موارد 1-20 از 85

تا بر صفحه
تنظیم جهت نزولی

پانسمان فوم

 زخم هایی که ترشح اگزودا زیادی دارند. این پانسمان ها ظرفیت بالایی برای جذب و نگهداری آب دارند، لذا نیاز به تعویض دیرتر دارند در مقایسه با پانسمان های سنتی بنابراین پروسه ترمیم زخم با تعویض پانسمان های فوم بهم نمی خورد. همچنین هزینه پرستاری کاهش می یابد. فوم ها و آلژینات ها بهترین انواع جاذب ها هستند. یک سطح جذب کننده آب هیدروفیلیک دارد که روی سطح زخم قرار می گیرد و پشت آن یک لایه دافع آب هیدروفوبیک است که از تراوش اگزودا به خارج از پانسمان زخم جلوگیری میکند.پانسمان فومی در جذب مقدار زیاد اگزودای زخم موثر بوده، درحالیکه رطوبت اطراف زخم را حفظ می کنند. پانسمان های فوم ترکیبات مختلفی همچون پلی اورتان و مواد اکریلیک و عناصرفوق جاذب در آنها بکارمیرود.

در ابعاد و ضخامت های مختلف وجود دارند و به شکل ورقه ای ، خمیر پر کننده و...استفاده میشوند در دو نوع چسبدار و بدون چسب موجود است   که برای ثابت ماندن نوع بدون چسب  به چسب حصیری و یا پانسمان ثانویه احتیاج است.

نکته ی دیگر این که  استفاده همزمان از فوم و دیگر پانسمان ها برای افزایش قدرت جذب ترشحات باعث تسریع جذب اگزودا و خشک نگه داشتن اطراف زخم میشود .

موارد استفاده :

 زخم فشاری ( بستر)

پارگی های پوست 

سوختگی ها

منع مصرف :

بر روی زخم های خشک و بدون ترشح استفاده نشود .

نکته : از مصرف هیدروژل زیر فوم جلوگیری کنید زیرا ژل را به خود جذب میکند و مانع از تاثیر میشود و همچنین با جذب ژل، ظرفیت جذب فوم پانسمان محدود میشود و اگزودای زخم را جذب نمیکند.