هیدروفایبر

View as Grid List

۹ مورد

Set Descending Direction
 1. پانسمان اگزوفایبر نقره دار
  پانسمان اگزوفایبر نقره دار
  تماس بگیرید
 2. پانسمان هیدروکلوئیدی اگزودرم ستین نازک مدلاین - Exuderm Satin lp
  پانسمان هیدروکلوئیدی اگزودرم ساتین نازک مدلاین - Exuderm Satin lp
  Rating:
  100%
 3. هیدروکلوئید ساکروم اگزودرم - Exuderm Satin Sacrum
  هیدروکلوئید ساکروم اگزودرم - Exuderm Satin Sacrum
  Rating:
  93%
 4. پانسمان لیکوآسل هیدروفایبر Suprasorb Liguacel
  پانسمان لیکوآسل هیدروفایبر Suprasorb Liguacel
  Rating:
  60%
 5. پانسمان هیدرو بالانس Suprasorb x + PHMB
  پانسمان هیدرو بالانس Suprasorb x + PHMB
  Rating:
  80%
در صفحه

پانسمان هیدروفایبر چیست ؟

تکنولوژی پانسمان هیدروفایبر بر اساس یک ماده الیاف هیدروکلوئید سدیم کاربوکسی متیل سلولز نوآورانه است. پانسمان هیدروفایبر از نظر ظاهری تا حدودی شبیه به پانسمان آلژینات می باشد اما بافت یکپارچه تر و محکم تری به نسبت آلژینات داشته و گسستگی کمتری به نسبت آن دارد ضمن اینکه خطر بجای ماندن از خود درون زخم را به حداقل می رساند به همین خاطر گزینه مناسبی برای مناطق سخت تر می باشد. ویژگی های فیزیکی تکنولوژی هیدروفایبر برای ترویج فواید بهبود زخم مرطوب با تشکیل ژل در تماس با اگزودا، ارائه مدیریت موثر سیال، حذف باکتری ها و آنزیم های مضر و ارائه قابلیت تطابق پوشش با سطح زخم، کاهش فضای مرده که باکتری ها می توانند در آن رشد کنند، طراحی شده است. ابتکار فناوری پانسمان هیدروفایبر یک تکنولوژی نواورانه با توجه به مکانیسم عمل ان است، زیرا ساختار فیزیک وشیمیایی ان تضمین می کند که مایع به طور مستقیم به فیبرها جذب می شود که برای تشکیل یک ژل منسجم ترکیب می شود. این تشکیل ژل در مایع و اجزای مضر ان (از جمله باکتری ها و پروتئازها) قفل می شود. علاوه بر این، این تشکیل ژل تماس بهتری با بستر زخم را فراهم می کند و از گسترش جانبی مایع جلوگیری می کند.

اثر پانسمان هیدروفایبر برای زخم

پیامدهای بالینی مکانیسم منحصر به فرد پانسمان هیدروفایبر شامل جلوگیری از حفره ها یا فضاهایی است که مایعات و باکتری ها می توانند در حالی که حداکثر قرار گرفتن در معرض بار زیستی سطحی به نوع پانسمان ضد باکتری آن را جمع اوری می کنند. الیافت به هم بافته شده یکپارچه از برگشت یا گسترش مایعات و ترشحات جلوگیری می کند ، مدیریت مطلوب ترشحات را ترویج می کند و خطر خیساندن لبه های زخم را به حداقل می رساند. ژل از یک محیط مرطوب بهبود زخم که منجر به بهبود مطلوب و تشکیل بافت دانه بندی می شود، پشتیبانی می کند، عدم پس دادن مایعات به سطح یا خود زخم باعث بلند شدن مدت تعویض پانسمان گردد.

عملکرد پانسمان هیدروفایبر زخم نقره دار یا ضد باکتری

اهمیت ترکیب تکنولوژی پانسمان هیدروفایبر و عامل ضد میکروبی مقایسه پانسمان های مختلف حاوی مواد ضد باکتری با استفاده از یک مدل ضد میکروبی زخم کم عمق برای محاسبه مساحت رشد باکتری در زیر هر پانسمان.نشان می دهد که توانایی پانسمان برای میکرو کانتور به بستر زخم ممکن است برای دستیابی به اثربخشی ضد میکروبی مهم باشد، زیرا حفره ها و فضاهایی را که باکتری ها می توانند رشد کنند، به حداقل می رساند و اجازه می دهد تا نقره یا عامل ضد باکتری در پانسمان در تماس مستقیم با پاتوژن های زخم باشد. به طور خاص، پانسمان هیدروفایبر در مقایسه با پانسمان فوم رقیب بهتری هستند که با بستر زخم شبیه سازی شده مطابقت دارد. با پانسمان های دیگر، تجمع مایع در حفره هایی مشاهده می شود که در آن پانسمان با بستر زخم مطابقت نداشت و منجر به رشد باکتری های قابل توجهی در زیر سایر پانسمان ها می شود. نتایج نشان می دهد که تکنولوژی پانسمان هیدروفایبر به اثربخشی ضد عفونی کمک می کند.

درکل پانسمان های هیدروفایبر به خاطر ماهیت ژله ای شوند به نسبت پانسمان های فوم یک سری لایه های عمقی به اندازه های بسیار کمتر را بخوبی می پوشاند و از ایجاد محیطی برای رشد باکتری ها جلوگیری می کند. حال اگر این پانسمان های ترکیبات ضد باکتری نیز داشته باشند خیلی بهتر می توان از آنها در زخم ها بهره برد. بصورت نمونه سه تصویر از این نوع آزمایش در زیر برایتان گذاشته ایم.

 

اگر عدد 1 را پانسمان قرار دهیم و عدد 2 بافت زخم در نظر بگیریم

در تصویر زیر بخوبی پانسمان هیدروفایبر بروی حفره ها نشسته و فضایی جهت فعالیت و تکثیر باکتری ها نگذاشته است چه در عکس زیر میکروسکوپ چه شماتیکی که هستش مشاهده می شود 

هیدروفایبر

در تصویر پانسمان فوم ساده بروی حفره ها بخوبی نشسته نشده است 

هیدروفایبر

در تصویر  زیر پانسمان فوم نقره دار بروی حفره ها بخوبی نشسته نشده است 

هیدروفایبر