کامفیل مربعی- Comfeel Ulcer

موجود نیست
فقط %1 عدد مانده
کد کالا
3110-3115-3120-3146-3350-3353
Rating:
67% of 100

کامفیل مربعی- Comfeel Ulcer

کامفیل مربعی- Comfeel Ulcer

 سایز 6×4

موارد مصرف:

• توانایی آین محصول به تنهایی ،جهت ترمیم زخم هایی که سطحی هستند با ترشح کم تا متوسط

• به عنوان پانسمانی ثانویه بر روی ژل پیوریلون و بیاتین آلژینات ( سیسورب) استفاده میشود.

مکانیسم عمل: 

کامفیل مربعی از ذرات سلولزی (CMC) جاذب رطوبت تشکیل شده است، که در یک توده الاستیک و چسبنده قرار گرفته ‏اند. هنگامی که پانسمان روی زخم قرار می‏گیرد، این ذرات در تماس با اگزودای زخم آن را جدب می‏کنند و ترکیب ژل مانندی، که معمولا شیری رنگ است، تشکیل می‏دهند که به تدریج زخم را می ‏پوشاند. با تشکیل این ژل در بستر زخم ایجاد محیطی مناسب جهت درمان مرطوب زخم (Moist Wound Healing) بوجود می‏ آید. از ویژگی ‏های دیگر این ژل محافظت آن از انتهای آزاد اعصاب و بافت گرانولاسیون است، که در نتیجه باعث کاهش زیاد درد بیمار می ‏گردد. اساسا" نام کامفیل از همین خصلت و ویژگی آن گرفته شده است:

Comfeel=Comfortable feeling

وجود 7% آلژینات کلسیم در کامفیل مربعی علاوه بر افزایش توان جذب اگزودا، به ژلی که تشکیل می‏شود که چسبندگی زیادی دارد و این امر ریسک خیس خوردگی پوست (maceration) را به حداقل می‏ رساند.

سطح خارجی کامفیل مربعی با یک لایه نیمه تراوا پوشانده شده است که با وجود اجازه تبخیر و عبور اکسیژن، نسبت به میکرو ارگانیسم ‏ها غیر قابل نفوذ است. همچنین این لایه را "لایه باهوش" می‏نامند، به دلیل آن که منافذ بسیار ریز آن بر حسب میزان اگزودا و رطوبت بستر زخم تنگ یا گشاد می ‏شوند و نسبت تبخیر را تنظیم می‏ کنند. به این ترتیب در زمانی که اگزودای بیشتری وجود دارد، سرعت تبخیر نیز افزایش پیدا می ‏کند و برعکس.

ویژگی‏ های کاربردی:

سطح بیرونی کامفیل مربعی نسبت به آب غیر قابل نفوذ است و بیمار امکان دوش گرفتن دارد. این سطح صاف و ضد آب در صورت تماس با ادرار و مدفوع قابل پاک کردن است.

لبه ‏های کامفیل مربعی نازک شده است و بر اثر جابجا شدن آن  و کشیدگی  روی  سطح تخت و اصطکاک آن با ملافه، لبه ‏ها بلند نمی شوند.

ژل شیری رنگی که در زیر کامفیل مربعی تشکیل می ‏گردد، مانند یک چراغ راهنما زمان تعویض پانسمان را اعلام می ‏کند. پانسمان را بی جهت نباید تعویض کرد و این کار را تنها باید زمانی انجام داد که ژل شیری رنگ به نزدیکی لبه‏های پانسمان رسیده و پانسمان اشباع شده است. برای تعویض پانسمان باید از لبه ‏ها شروع و پس از آزاد کردن آنها به تدریج به سمت مرکز پانسمان حرکت کرد.

هنگام تعویض پانسمان، ژلی که در زیر آن تشکیل شده است بطور یکپارچه و چسبیده با سطح پانسمان برداشته می ‏شود. هیچ بقایایی روی زخم باقی نمی ماند و به این ترتیب شستشوی زخم با نرمال سالین بسیار ساده و راحت خواهد بود.

دیدگاه خود را بنویسید
You're reviewing:کامفیل مربعی- Comfeel Ulcer
Your Rating