پانسمان طباگرن پلاس نقره - TEBAGRAN PLUS Ag

موجود نیست
فقط %1 عدد مانده
کد کالا
پانسمان طباگرن پلاس نقره - TEBAGRAN PLUS Ag
Rating:
33% of 100

پانسمان طباگرن پلاس نقره به دلیل وجود نانو ذرات کریستال نقره وپروتئین کلاژن ،جهت درمان عفونت والتهاب زخم استفاده می شود.

پانسمان طباگرن پلاس نقره - TEBAGRAN PLUS Ag

یکی از معضلات بزرگ در ترمیم زخم ها تجمع میکروارگانیسم های مختلف و عفونت در محل زخم است. امروزه به دلیل اقزایش گونه های میکروبی و کاهش اثربخشی آنتی بیوتیک ها، عفونت زخم یه ویژه در بیمارانی که دچار اختلالات مویرگی هستند، بسیار جدی و پرخطر است.

سازندگان این محصول پس از مطالعه ی فراوان در زمینه درمان عفونت، فرمولاسیون گرانول پیشرفته ای را بر پایه تکنولوژی نانو ذرات کریستال نقره طراحی کرده اند که برای از بین بردن التهاب، عفونت گرانولاسیون موثر می باشد. ذرات نانو کریستال نقره به دلیل اینکه از از ترکیبات نوین آنتی میکروبیال  ساخته شده اند و به دلیل افزایش سطح ویژه و افزایش نفوذ  ذرات کریستال به درون میکروارگانیسم ها، در درمان عفونت بسیار قدرتمند عمل می کنند.

پانسمان طباگرن پلاس نقره تربتا دارای گرانول های بیوپلیمری بر پایه پروتئین کلاژن بوده و به دلیل وجود نانو ذرات کریستال نقره جهت درمان عفونت زخم استفاده می شوند.

به کار گیری نانو ذرات کریستال نقره در ساختار سه بعدی ژل شونده گرانول ها، فرمولاسیونی به ارمغان می آورد که به دلیل آهسته انجام شدن فرآیند آزاد شدن دارو، اثرات آنتی میکروبیال نانو ذرات نقره در تمام مدت استفاده از پانسمان باقی می ماند.  

به دلیل وجود پروتئین کلاژن و سایر بیوپلیمرها در فرمولاسیون این پانسمان اثر گذاری آن را بر گرانولاسیون بسیار تسریع کرده و موجب آن می شود که روند ترمیم زخم بهتر انجام پذیرد.


موارد مصرف طباگرن پلاس نقره

  • زخم های دارای عفونت
  • انواع زخم های حفره ای
  • انواع زخم های اگزوداتیو حاد و مزمن
  • زخم های ناشی از دیابت
  • زخم بستر
  • سوختگی درجه 1و2

 


ویژگی های طباگرن پلاس نقره

اثرات آنتی میکروبیال در درمان عفونت

مکانیسم ذرات نقره به گونه ای است که با ایجاد منافذ در دیواره میکرو ارگانیسم، جلوگیری از همانند سازی DNA  و تداخل با سیتوکروم های مختلف باعث از بین رفتن میکروارگانیسم ها می شود.وجود نانو ذرات کریستال نقره در ساختار طباگرن پلاس نقره باعث افزایش تولید رادیکال های آزاد، گونه های فعال اکسیژن و اثرات آنتی میکروبیال می گردد.

کاهش التهاب در محل زخم

تعادل دقیق بین آنزیم های ماتریکس متالوپروتئیناز و مهار کننده های بافتی متالوپروتئیناز باعث ترمیم بهینه زخم می گردد و از بین رفتن این تعادل منجر به مزمن شدن زخم می شود. ذرات نانو کریستال نقره موجود از طریق کاهش عملکرد آنزیم های ماتریکس متالوپروتئیناز وکاهش بیان سایتوکاین های محرک التهاب منجر به کاهش التهاب می شود.

فرمولاسیون آنتی میکروبیال طولانی اثر

فرمولاسیون طباگرن پلاس نقره به گونه ای است که به دلیل حضور نانو ذرات کریستال نقره در شبکه ژل سه بعدی که باعت آهسته انجام شدن فرآیند آزاد سازی نقره می شود، در کل مدت زمان استفاده از پانسمان اثرات آنتی میکروبیال آن حفظ شود.

تسریع روند گرانولاسیون

وجود کلاژن و سایر بیوپلیمرهای به کار رفته در در ساختار طباگرن پلاس نقره باعث افزایش میتوز سلول های فیبروبلاست می شود و فعالیت آنزیم های ماتریکس متالوپروتئیناز را تا مقدار مناسبی کاهش می دهد و باعث می شود که کلاژن درون ساز بدن حفظ شود و روند معیوب ترمیم زخم های مزمن از بین برود که این امر موجب تسریع فرآیند گرانولاسیون و ترمیم زخم می گردد.

تسریع روند اپیتلیزاسیون

کلاژن موجود در ترکیبات پانسمان طباگرن پلاس نقره نقش مهمی در مهاجرت سلول های کراتینوسیت و ترمیم بافت اپیتلیال دارد و فعالیت آنزیم های ماتریکس متالوپروتئیناز را کنترل می کند و همچنین وجود نانو ذرات کریستال نقره از طریق کنترل سایتوکاین های محرک فرآیند التهاب و آنزیم های پروتئاز، روند اپیتلیزاسیون را تسریع می گرداند

جذب اگزودا و ترشحات زخم

فرمولاسیون گرانولی طباگرن پلاس به گونه ای است که نقش به سزایی در مدیریت اگزودای زخمهای با ترشح زیاد دارد.

حفظ رطوبت بهینه در سطح زخم

گرانول های پانسمان طباگرن پلاس به گونه ای طراحی شده است که پس از جذب ترشحات و اگزودای زخم به فرم ژل تبدیل می شوند و محیطی مرطوب و ایده آل برای عملکرد بهتر آنزیم های بدن فراهم کرده، همچنین دبریدمان اتولیتیک را تقویت می کند.

پوشانندگی کامل سطح زخم

ساختار گرانولی پانسمان بستر زخم را به طور کامل پوشش داده و هیچ ناحیه ای از سطح زخم بدون پانسمان باقی نمی ماند.

عدم آسیب به بافت هنگام تعویض پانسمان

گرانول های پانسمان طباگرن پلاس نقره یه گونه ای طراحی شده اند که به بستر زخم نمی چسبند و در هنگام تعویض پانسمان به راحتی با مرطوب کردن آن برداشته می شود و هیچگونه آسیبی به بافت وارد نمی کند .

 


طریقه استفاده از پانسمان طباگرن پلاس نقره

ابتدا زخم را با محلول ضدعفونی کننده یا سرم شستشو به خوبی پاکسازی کنید.

گرانول های طباگرن پلاس نقره را به قطر ۳ میلی متر بر روی بستر زخم قرار دهید.

گرانول های طباگرن پلاس نقره پس از تماس با اگزودا و ترشحات زخم متورم شده، به فرم ژل تبدیل می شود و افزایش حجم پیدا می کند. لذا از پرکردن حفره زخم توسط طباگرن پلاس نقره خودداری گردد.

طباگرن پلاس نقره را با یک پانسمان ثانویه مناسب پوشش دهید.

تعویض پانسمان به میزان ترشحات و اگزودا زخم بستگی دارد و می تواند تا ۳ روز بر روی زخم بماند.

در هنگام تعویض ابتدا پانسمان ثانویه را با سرم شستشو مرطوب کنید و سپس آن را به راحتی از بستر زخم جدا کنید.

 

نکته

پانسمان طباگرن پلاس نقره پس از تماس با ترشحات زخم رنگ کرم مایل به زرد پیدا می کند که طبیعی بوده و نشان دهنده عفونت نیست.

اطلاعات بیشتر
سایزبندیسایر
دیدگاه خود را بنویسید
You're reviewing:پانسمان طباگرن پلاس نقره - TEBAGRAN PLUS Ag
Your Rating