ست پانسمان هیدرو کلوئید- Hydro-colloid Dressing

موجود نیست
کد کالا
79011
‎48,300 تومان

"مشخصات محصول: این پانسمان برای درمان زخمهای مرطوب استفاده میشود این محصول از چند لایه هیدروکلوئید با خاصیت جذب بسیار بالا تهیه شده که در فویل پلی اورتان با قابلیت تنفس ساخته شده است، این لایه ها با جذب بسیار بالا ترشحات زخم را جذب کرده که پس از استفاده روی زخم تشکیل یک ژل چسبنده و منسجم را میدهد که باعث یک انتقال رطوبت بسیار عالی روی زخم شده و در نتیجه بهبودی زخم را تسریع میکند و ریسک صدمه دیدن پوست را در اطراف زخم را از بین میبرد.

پانسمان هیدروکلوئید NOBA را میتوان تا هفت روز روی زخم گذاشت. موارد مصرف: پانسمان هیدروکلوئید NOBA برای درمان زخمهای مرطوب از خفیف تا متوسط مورد استفاده قرار میگیرد مثل زخمهای بستر، زخمهای وریدی روی پا، زخمهای سطحی و عمیق شکافهای پوستی در محل برداشت پوست زخمهای سایشی، زخمهایی که در اثر آسیب دیدگی پس از صانحه ایجاد گردیده و زخم های بعد از عمل جراحی و سوختگی درجه 1 و 2 استفاده کرد.

ابعاد محصول Cm 5×5 ، Cm 10×5 ، Cm 10×10 ، Cm 15×15 ، Cm 20×20 موارد غیرقابل مصرف: استفاده از پانسمان هیدروکلوئید NOBA برای زخم های خیلی خشک و زخم های التهابی و بافتهای مرده پوست توصیه نمیشود، همچنین برای سوختگی درجه 3، زخمهای بالینی آلوده وزخم های با ریسک بالا( مثل زخمهای دیابتی) و برای بیمارانی حساسیت مشخص مثل حساسیت در مقابل هیدروکلوئید را دارند نباید این محصول استفاده شود. عوارض جانبی استفاده از پانسمان هیدروکلوئید NONA بدون هیچگونه مشکل و عوارض میباشد.

آماده کردن محل زخم قبل از استفاده : قبل از استفاده باید محل زخم را با سرم فیزیولوژی ( آب نمک) و یا با یک محلول مناسب برای زخم ( محلول یونی) تمیز کرد و بعد با پنبه های استریل کاملا روی زخم را خشک کنید و توجه داشته باشید که هیچ گونه آثاری از کرم و یا پماد چرب کننده روی پوست نباشد. گذاشتن پانسمان هیدروکلوئید NOBA روی زخم: لطفا یک پانسمان با اندازه مناسب برای زخم انتخاب کنید که حدود 5/1 تا 2 سانتی منر از هر طرف بزرگتر از زخم باشد، قسمت بیشتر کاغذ محافظ روی پانسمان را جدا کنید و آن را مستقیم روی زخم گذاشته طوری که زخم در وسط آن قرار گیرد، مواظب باشید که با قسمت چسبنده روی پانسمان هیچ تماسی نداشته باشید تا از آلودگی آن جلوگیری کنید سپس بقیه کاغذ محافظ را کاملاً از پانسمان جدا کنید و اطراف آن را خیلی آهسته روی پوست فشار دهید تا محکم شود و کنترل کنید که پانسمان روی زخم قرار گیرد این پانسمان پس از اینکه روی زخم گذاشته شد و کمی گرم شد خود به خود روی زخم ثابت میشود، شما میتوانید در صورت نیاز با چسبهای مخصوص زخم اطراف پانسمان را روی پوست بچسبانید تا تکان نخورد.

نحوه تعویض و برداشتن پانسمان : تعداد و مدت تعویض پانسمان بستگی به وضعیت زخم و مقدار ترشحات آن دارد پانسمان هیدروکلوئید NOBA را تا آنجا که امکان دارد باید بگذارید روی زخم بماند، حداقل زمان به مدت 24 ساعت و حداکثر آن 7 روز میباشد. هر موقع در قسمتی از پانسمان سوراخ یا پارگی ایجاد شد و مواد به بیرون نشت کرد باید پانسمان حتما تعویض شود این پانسمان را حداکثر بعد از 7 روز و یا هرموقع که ظرفیت جذب پانسمان پر شد آن را تعوض کنید، موقع برداشتن پانسمان خیلی آرام روی پوست اطراف آن را فشار دهید و از یک طرف با احتیاط آن را از روی زخم کم کم بردارید و در صورت نیاز زخم را تمیز کنید.

نکات ویژه: استفاده از پانسمان هیدروکلوئید NOBA باید حتما تحت نظر پزشک و افراد متخصص انجام شود استفاده نادرست از این پانسمان مخصوصا برای بیماران با پوست های حساس و یا پوستهای نازک باعث کنده شدن پوست از روی بدن میشود. برای زخم های بالینی با علائم عفونی در مرحله اول قبل از اینکه از پانسمان هیدروکلوئید NOBA استفاده شود باید توسط پزشک و یا درمانگر معاینه شده و سپس مداوا را با آن آغاز کرد. برای زخم هایی که تا حدودی و یا کاملا در اثر نارسایی های وریدی بوجود آمده باید استفاده از آن به طور مرتب توسط پزشک و یا درمانگر کنترل شود. طریق انبار کردن: در جای خشک بدون رطوبت و معتدل ( هوای داخل اتاق) نگهداری شود و دمای هوای انبار نباید زیر ده درجه سانتی گراد باشد. هشدارها: این پانسمانها یکبار مصرف بوده و استریل شده با اشعه گاما میباشند و تا وقتی که باز نشده و یا آسیب ندیده باشند اعتبار دارد. "

اطلاعات بیشتر
سایزبندیسایر
دیدگاه خود را بنویسید
You're reviewing:ست پانسمان هیدرو کلوئید- Hydro-colloid Dressing
Your Rating