دستکش ونیل مای گلو - My Glove

موجود
فقط %1 عدد مانده
کد کالا
دستکش ونیل
As low as ‎150,000 تومان

این دستکش یکی ازانواع دستکش‌های یکبارمصرف بهداشتی است که حساسیت کمتری ایجاد میکند وارزانتر است

دستکش وینیل (Vinyl)  یکی از انواع دستکش‌های یکبار مصرف بهداشتی است که یکی از جایگزین‌های دستکش لاتکس (Latex) به شمار می آید. دستکش وینیل از یک ماده مصنوعی به نام پلی وینیل کلرید (PVC) تولید شده است و همین ویژگی باعث می‌شود نسبت به دستکش‌های لاتکس حساسیت کمتری ایجاد کند و همچنین به صرفه باشد.

دستکش وینیل، چندکاره بوده و برای مصارف عمومی و کارهایی که  نیاز به ظرافت و دقت حس لامسه وجود نداشته باشد مناسب است.

 دستکش‌های وینیل مانند لاتکس نبوده و کمی ضخیم است و به همین علت کاملا به دست نمی‌چسبد . همچنین قابلیت کشسانی خوبی دارد زیرا در ترکیبات ساخت آن از Plasticizers استفاده شده است .

بخاطر جنس مواد به کار رفته در آن نسبت به دستکش‌های نایلونی مقاومت بهتری دارد . همچنین در برابر اسیدها، قلیاها و الکل ها مقاومت بسیار خوبی دارد.

موارد کاربرد دستکش‌های وینیل

دستکش‌های وینیل به دلیل هزینه پایینی که دارند، کاربرد زیادی دارند. از جمله کاربردهای دستکش‌های وینیل می‌توان به استفاده از آن در کارهای آشپزخانه ، نظافتی، نقاشی، داروخانه‌ها، مونتاژ کاری ، آرایشگاه‌ها، تولید مواد غذایی ،محیط‌های آزمایشگاهی و مراکز درمانی نام برد.

 ضمنا به دندانپزشکان توصیه می‌شود در انجام قالب‌گیری‌های دندان از دستکش‌های وینیل استفاده کنند، چرا که سولفور موجود در دستکش‌های لاتکس از سفت شدن ماده  قالب‌گیری جلوگیری می کند

چرا باید از دستکش وینیل استفاده کنیم؟

ویژگی مهم دستکش وینیل این است که حساسیت‌زا نبوده و گزینه مناسبی برای کسانی است که به دستکش‌ لاتکس حساسیت دارند. بیان شده است که احتمال ایجاد حساسیت به وسیله دستکش‌های وینیل کمتر از ۱ درصد می باشد.

دستکش‌های وینیل دارای خاصیت کشسانی خوبی هستند و به آسانی میتوان دست کرد بخاطر همین مشکلی برای کار کردن با ابزار آلات ندارد. همچنین این دستکش‌ها در برابر سوراخ شدن ، پاره شدن ، ساییده شدن و کشیدگی دارای مقاومت بالایی هستند. به همین سبب در مصارف زیادی می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد.

از آنجایی که دستکش‌های وینیل در برابر مواد روغنی، مواد شیمیایی، قلیاها و اسیدها محافظت بالایی دارند، از آن می‌توان در مواردی همچون صنایع شیمیایی، صنعت نفت، صنایع غذایی، در موارد بهداشتی و روغن نیز میتوان استفاده کرد.

همچنین بخاطر ویژگی عایق بودن دستکش‌های وینیل می‌توان از آن برای کار با سیم و کابل هم استفاده کرد

دستکش وینیل بدون پودر

افرادی که به پودر حساسیت دارند میتوانند از این دستکش ها استفاده کنند زیرا معمولا بدون پودرمخصوص این افراد تولید می شوند 

در مدلهای دیگر دستکش ها پودر استفاده شده به عنوان تسهیل کننده است و دست کردن دستکش را آسانتر میکند و همچنین سبب راحتی بیشتر برای کار با ابزار آلات می شود

ویژگی‌های دستکش وینیل:

  •    به دلیل استفاده از مواد مصنوعی به جای لاتکس طبیعی ایجاد حساسیت نمیکند
  •    مناسب برای استفاده‌ی محیط های کم‌خطر و کوتاه مدت
  •   مصرف زیادی در صنایع  بهداشتی و آرایشی دارد
  •   دارای محافظت بسیار خوب در برابر مواد روغنی و شیمیایی همچون اسیدها و بازها
  •   مقاومت بالایی در برابر سوراخ شدن ، پارگی و کشیدگی 
  •   قیمت بسیار مقرون به صرفه
دیدگاه خود را بنویسید
You're reviewing:دستکش ونیل مای گلو - My Glove
Your Rating