هارتمن - Hartmann

تاریخچه شرکت هارتمن

در سال 1818 میلادی که لودویک ون هارتمن (Ludwig von Hartman) که یکی از پیشگامان حوزه صنعت است، توانست کارخانه نخ ریسی میبولد (Meebold) را تاسیس کند، گروه هارتمن (Hartman) در زمینه بهداشت و سلامتی شروع به پیشرفت کردند. پس از او، پسرش آقای پاول هارتمن (Paul Hartman) شرکت رنگ زدائی، رنگرزی و پانسمان تاسیس کرد، که این کارخانه مواد پانسمانی، یک حرکت انقلابی در حوزه مراقبت از زخم به شمار می رفت.

با این وجود، اجداد بنیانگذار ما، تنها به عنوان پیشرو و پیشگامان در حوزه صنعت نبودند، بلکه آن ها با حرکت، خوش بینی و تعهد خود باعث بهبود مراقبت های بهداشتی شدند که این امر در دنیای تجارت امروزی نیز جریان دارد. ما هم در ادامه راه نیاکان خود، به طور فعال درصدد بهبود مراقبت های بهداشتی از طریق کنترل زخم، ضد عفونی، پیشگیری ازخطر، کنترل بی اختیاری و مراقبت های بهداشتی فردی هستیم.

لودویگ ون هارتمن

لودویگ ون هارتمن که بود ؟

لودویگ ون هارتمن در سال 1766 میلادی در شهر اشتوتگارت آلمان متولد شد. در سال 1791 او مدیر یک کارخانه نساجی به نام Meebold و Schuumlle بود. با مدیریت او، شرکت توانست یک شرکت رنگبری ( رنگزدا ) به دست آورد و در سال 1812 او موفق شد اولین ماشین مکانیکی تولید نخ در آلمان (به نام Aelteste Verbandstoff-Fabrik ) را تاسیس کند. شش سال بعد او مدیریت این شرکت را در دست گرفت و نام آن را به لودویگ هارتمن تغییر داد. این شرکت به سرعت به یکی از بزرگترین کارخانه های پنبه در آلمان تبدیل شد که به تولید کلاه؛ جوراب ساق بلند و دستمال کاغذی اختصاص داشت.

از لودویگ هارتمن تا پسران لودویگ هارتمن

در سال 1843 میلادی، لودویگ برنامه و طرح رنگ زدایی و ماشین آلات ریسندگی را به سه پسران خود یعنی Carl ، Eduard و Paul ارائه کرد و از آن ها درخواست کرد که " دو نهاد همواره با هم باشند و هیچگاه از هم جدا نشوند " . Carl مسئول مدیریت طرح رنگ زدائی شد . Eduard مسئول کارخانه ریسندگی

در herbrechtingen شد و Paul نیز مسئول کارخانه نخ Heidenheim شد. پسران لودویگ توانستند به تدریج این شرکت بدهکار را به یک شرکت سودآور تبدیل کنند و نام آن را به اسم فرزندان لودویگ هارتمن تغییر دادند.


کارخانه قدیمی هارتمن

سه فرد پیشگام در یک نگاه

هارتمن از همان روز اول با متخصصین پزشکی کار کرده است. ورودی های آنان بسیار باارزش بوده و هست به طوری که هارتمن در زمینه نوآوری و بهبود محصولات و خدماتش کمک شایان توجهی کرده اند. یکی از مهمترین همکاری ها ، میان آقایان Paul Hartman ، Joseph Lister و پرفسور Victor von Bruns بوده است .


پاوئول هارتمن

(1812-1884)

پاوئول هارتمن

فردی سرکش و نافرمانی بود که برای کارهایش دلیل داشت . او برخلاف آرزوی پدرش، برادرانش را در تجارت همراهی نکرد و به جای آن، با استفاده از دانش و تجربیات خود سعی کرد تجارت جعلی بوجود آورد و بدین ترتیب شرکت رنگزدایی، رنگرزی و پانسمان Paul Hartman را تاسیس کرد. او با کمک شرکای اختصاصی خود در حوزه پزشکی، آقایان Joseph Lister و Victor Von Bruns توانست یک شرکت تولید کننده مواد پانسمانی را ایجاد کند که برای همیشه ظاهر کنترل و مدیریت مراقبت از زخم را تغییر دهد.

جوزف لیستر

(1827 - 1912)

آقای جوزف لیستر

او یک جراح انگلیسی بود که توانست با الهام از این یافته لویی پاستور که " عفونت کردن زخم ها اغلب به دلیل وجود میکروارگانیسم های خطرناک معلق در هوا می باشد " ، تصمیم گرفت راه حلی برای این مشکل بیابد. او پس از انجام چندین آزمایش کشف کرد که کربولیک اسید یک عامل ضدعفونی کننده مناسب است. بنابراین پانسمان ها را در کربولیک اسید خیساند و اولین پانسمان ضدعفونی را تولید کرد. در ابتدا این اختراع او با شک و تردیدهای فراوانی در انگلستان مواجه شد و برخی آن را طرد کردند ، اما آقای Paul Hartman نبوغ او را به رسمیت شناخت . آن دو با کمک یکدیگر توانستند گاز پانسمان دارای اسید کربولیک که بسیار مقرون به صرفه نیز هست را توسعه دهند که بعدها از این اختراع به عنوان تحول عظیم در تاریخ جراحی یاد می شود.

پرفسور ویکتور ون برونس

(1827 - 1912)

پرفسور ویکتور ون برونس

او به مواد اجازه داد که حجم بیشتری از مایعات را در خود جذب کنند و با این کار توانست روشی را برای از بین بردن چربی از پارچه های نخی ابداع کند. این اختراع، به عنوان نقطه عطف حیاتی و مهمی در تاریخ مراقبت از زخم ها و جراحات می باشد. این اختراع، باعث شد آقای Paul Hartman در سال 1873 بتواند محصولات متنوع دیگری را در حوزه نخ های پانسمان و به خصوص نخ جاذب تولید و ارائه کند.


اولین لوگوی هارتمن در تصویر زیر میبینید پاول هارتمن آمادگی خود را برای یکسان سازی نشانه اصلاح شده ای صلیب سرخ نشان داد که شامل کارمندان آسکولاپیدا میگردید. لوگو بعنوان مارک تجاری در سال 1883 ثبت گردید. 

اولین نشان هارتمن

محصولات هارتمن